Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> “КРИМСЬКИЙ ЦИКЛ” ТВОРІВ І.О. БУНІНА: ПРОБЛЕМАТИКА, ТЕМАТИКА, ПОЕТИКА

“КРИМСЬКИЙ ЦИКЛ” ТВОРІВ І.О. БУНІНА: ПРОБЛЕМАТИКА, ТЕМАТИКА, ПОЕТИКА

Назва:
“КРИМСЬКИЙ ЦИКЛ” ТВОРІВ І.О. БУНІНА: ПРОБЛЕМАТИКА, ТЕМАТИКА, ПОЕТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,87 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
На правах рукопису
Білик Марина Павлівна
УДК 821.161.1 (477.75) “18/19”
“КРИМСЬКИЙ ЦИКЛ” ТВОРІВ І.О. БУНІНА:
ПРОБЛЕМАТИКА, ТЕМАТИКА, ПОЕТИКА
10.01.02 – російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Сімферополь – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі російської та зарубіжної літератури Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Казарін Володимир Павлович,
Таврійський національний університет
імені В.І. Вернадського, завідувач
кафедри російської та зарубіжної
літератури
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор Андрущенко Олена Анатоліївна, Харьківський національний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди, професор кафедри російської та світової літератури;
кандидат філологічних наук Головачова Алла Георгіївна, заступник директора з наукової роботи Будинку-музею А.П.Чехова в Ялті
Провідна установа
Донецький національний університет, кафедра російської літератури, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “2” червня 2006 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.051.05 Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського (95007, Сімферополь, просп. Вернадського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у біблотеці Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського (95007, Сімферополь, просп. Вернадського, 4).
Автореферат розісланий “2травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лавров В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У сучасному літературознавстві відбуваються активні процеси переосмислення художньої спадщини кінця XIX – початку XX століття, зокрема творчих здобутків письменників “першої хвилі” російської еміграції. Біографія та мистецька діяльність багатьох із них тісно пов’язані з Кримом, що став для них джерелом натхнення та поетичної образності.
І.О. Бунін – поет і прозаїк, “останній із класиків російської літератури, чий досвід ми не маємо права забувати” Твардовский А. О Бунине // Бунин И.А. Собр. соч.: В 6 т. – Т. 1. – М.: Худ. лит., 1987. – С. 41., почесний академік Російської Академії Наук і перший серед російських письменників лауреат Нобелівської премії – неодноразово бував на півострові. Уперше відвідавши Крим у 1889 році, він назавжди “закохався” у цей край. Із Кримом у житті І.О. Буніна пов’язані не тільки зустрічі та спілкування з відомими діячами мистецтва, але й духовні злети, творчі пошуки, художні відкриття.
Спадщина І.О. Буніна давно стала об’єктом пильної уваги критиків та літературознавців. На межі XIX–XX століть про нього писали статті й рецензії Ю. Айхенвальд, О. Богданович, В. Шулетіков та ін. У 1920–1940-х роках творчість І.О. Буніна вивчалася переважно за межами Росії, що було пов’язано з еміграцією письменника й ідеологічними заборонами, які існували в радянський період. Підвищення інтересу до спадщини митця припадає на середину минулого сторіччя, особливо в 1960-ті роки (монографії й дисертації В. Афанасьєва, О. Бабореко, Т. Бонамі, О. Волкова, Л. Котляр, О. Михайлова, Л. Нікуліна, Р. Співак). У наступні десятиліття про І.О. Буніна писали І. Альберт, І. Ватенков, Е. Денисова, М. Кучеровський, В. Лінков, Е. Лявданський та ін. У 1990-х роках бунінознавство звільняється від ідеологічних обмежень, що сприяє активізації наукових розвідок про митця (Л. Васильєва, Г. Карпенко, Г. Килганова, Н. Кознова, Є. Конюшенко, В. Плешков, Л. Смирнова). У сучасний період творчість І.О. Буніна досліджують О. Сливицька, Л. Мацевко, Н. Яблоновська та ін.
Актуальним напрямком сучасної філологічної науки є вивчення регіонального (зокрема південно-українського) вектору в розвитку художньої культури та творчості митців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: “КРИМСЬКИЙ ЦИКЛ” ТВОРІВ І.О. БУНІНА: ПРОБЛЕМАТИКА, ТЕМАТИКА, ПОЕТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок