Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РІДИННОФАЗНЕ CПІВOКИСНЕННЯ АЛКІЛАРЕНІВ, РЕАКЦІЙНА ЗДАТНІСТЬ ЇХ МОЛЕКУЛ І ПЕРОКСИРАДИКАЛІВ

РІДИННОФАЗНЕ CПІВOКИСНЕННЯ АЛКІЛАРЕНІВ, РЕАКЦІЙНА ЗДАТНІСТЬ ЇХ МОЛЕКУЛ І ПЕРОКСИРАДИКАЛІВ

Назва:
РІДИННОФАЗНЕ CПІВOКИСНЕННЯ АЛКІЛАРЕНІВ, РЕАКЦІЙНА ЗДАТНІСТЬ ЇХ МОЛЕКУЛ І ПЕРОКСИРАДИКАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,37 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКО-ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ І ВУГЛЕХІМІЇ
ІМ. Л.М. ЛИТВИНЕНКА
На правах рукопису
Матвієнко Анатолій Григорович
УДК 541.127: 547.534
РІДИННОФАЗНЕ CПІВOКИСНЕННЯ АЛКІЛАРЕНІВ, РЕАКЦІЙНА ЗДАТНІСТЬ ЇХ МОЛЕКУЛ І ПЕРОКСИРАДИКАЛІВ
02. 00. 04 - фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора хімічних наук
Донецьк - 1999
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Інституті фізико-органічної хімії і вуглехімії
ім. Л.М. Литвиненка НАН України
Науковий консультант: доктор хімічних наук, професор Опейда Йосип
Олексійович, Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литиненка НАН України, заступник директора з наукової роботи.
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України, доктор хімічних
наук, професор Кошечко В'ячеслав Григорович. Інститут фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України, заступник директора з наукової роботи.
доктор хімічних наук, професор Висоцький Юрій Борисович. Донбаська державна академія будівництва й архітектури, завідувач кафедри.
доктор хімічних наук, професор Никипанчук Михайло Васильович, Державний університет
« Львівська політехніка», завідувач кафедрою.
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса
Шевченка, кафедра фізичної хімії. Міністерство освіти України (м. Київ)
Захист дисертаціі відбудеться «22» жовтня 1999 р. о 14 г. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 11. 216. 01 в Інституті фізико-органічної хімії і вуглехімії
ім. Л.М. Литвиненка НАН України за адресою: 340114, м.Донецьк, вул.Р.Люксембург, 70
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України (340114, м.Донецьк, вул.Р.Люксембург, 70)
Автореферат розісланий «20» вересня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шендрик О.M.
Актуальність проблеми. Процеси радикально-ланцюгового рідиннофазного окиснення молекулярним киснем вуглеводів і інших органічних речовин лежать в основі високоефективних технологічних процесів одержання кисневмісних продуктів. Промислове одержання органічних кислот, спиртів, гідропероксидів, фенолу й ацетону - от лише деякі з них. Моделювання, оптимізація, підвищення ефективності таких процесів потребують вивчення як загального механізму, так і їх окремих елементарних стадій. З іншого боку, ці процеси є небажаними в тому випадку, коли окиснення органічних матеріалів призводить до погіршення їхніх властивостей. В цьому випадку основним завданням є їх сповільнення.
З другого боку, реакції рідиннофазного окиснення є унікальною моделлю для дослідження залежності реактивності молекул і радикалів, що беруть у них участь, від їхньої будови. Створені кінетичні методи визначення констант швидкості основних елементарних реакцій: реакції відриву атома водню пероксильними радикалами від молекул і реакції рекомбінації пероксильних радикалів. Вивчення окиснення індивідуальних речовин дозволяє визначити константи швидкості реакції пероксильних радикалів як між собою, так і з молекулою сполуки, із якої вони утворилися. Дослідження кінетики співокиснення двох речовин дає можливість визначити так звані параметри співокиснення, що дозволяють розрахувати константи швидкості реакцій між пероксильними радикалами і молекулами різної будови. Спільне дослідження окиснення індивідуальних речовин, а також їх співокиснення дозволяє одержати інформацію про елементарні реакції пероксирадикалів із молекулами при широкому варіюванні структури як одних, так і інших.
Мета та задачі роботи. Основна мета роботи - дослідження кінети-ки, механізму процесів рідиннофазного окиснення і співокиснення алкіл-аренів при широкому варіюванні природи, кількості замісників у бен-зольному кільці, замісників у -положенні (поліетилбензоли, поліізо-пропілбензоли, поліциклоалкілбензоли, монозаміщені етилбензоли, ал-кілбіфеніли) та структури арена (алкілбензоли, алкілбіфеніли, алкілна-фталіни, алкілпіридини, алкілпіридин-N-оксиди, алкілтіофени); визначен-ня констант швидкості реакцій пероксирадикалів між собою і з молекула-ми; встановлення кількісних залежностей між реактивністю й електрон-ними, термодинамічними, фізичними характеристиками молекул і радикалів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: РІДИННОФАЗНЕ CПІВOКИСНЕННЯ АЛКІЛАРЕНІВ, РЕАКЦІЙНА ЗДАТНІСТЬ ЇХ МОЛЕКУЛ І ПЕРОКСИРАДИКАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок