Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Діяльність демократичної опозиції в Польщі У 70-х роках ХХ ст.

Діяльність демократичної опозиції в Польщі У 70-х роках ХХ ст.

Назва:
Діяльність демократичної опозиції в Польщі У 70-х роках ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,39 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
інститут української археографії та джерелознавства
ім. м.с.грушевського Національної академії наук україни
Нападій Ярослав Григорович
УДК 94(438)“19”
Діяльність демократичної опозиції в Польщі
У 70-х роках ХХ ст.
07.00.02 - всесвітня історія
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті ім. М.П.Драгоманова на кафедрі історії словян і народознавства. Міністерство освіти України.
Науковий керівник -
кандидат історичних наук, доцент Сушко Олександр Олександрович, Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова, декан історичного факультету.
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук Даниленко Василь Михайлович, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського Національної академії наук україни, провідний науковий співробітник;
кандидат історичних наук Зарецька Таїсія Іванівна, Інститут історії Національної академії наук україни, старший науковий співробітник.
Провідна установа - Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра історії словян.
Захист відбудеться “28” березня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.228.01 Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського Національної академії наук україни за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського Національної академії наук україни (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий “27” лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Песчаний О.О.
загальна характеристика роботи
Від краху прорадянських режимів у Центрально-Східній Європі нас відділяє вже більше ніж десятиліття. За цей час у багатьох країнах колишнього соціалістичного табору, в т.ч. і в Польщі, біля керма влади неодноразово перебували колишні опозиціонери, які значну частину свого життя присвятили боротьбі за демократію і визволення від радянського панування. Сенс цієї боротьби вони вбачали перш за все в розбудові інститутів громадянського суспільства. це стало головним змістом діяльності демократичної опозиції в Польщі 1970-х років, якій вдалося залучити найактивнішу частину суспільства до боротьби за встановлення демократичного ладу.
демократична опозиція 1970-х років складалася з політичних угруповань, що здійснювали згідно зі своїми програмними засадами організаційну та інтелектуальну діяльність, результатом якої мало стати мирне встановлення демократичного ладу або ж реформування існуючої системи в напрямку обмеження монополії правлячої партії та повернення субєктності суспільству. на думку автора, в даний період опозиційною слід називати лише таку діяльність політичних угруповань або окремих осіб, яка могла викликати переслідування з боку влади.
Актуальність теми даного дослідження в першу чергу обумовлена необхідністю вивчення форм і методів діяльності демократичної опозиції 1970-х років, що підготувала ґрунт для народження безпрецедентного в історії соціалістичного табору явища - Незалежної самоврядної профспілки “Солідарність”. Адже саме успішне протистояння “Солідарності” в боротьбі з правлячим режимом в 1980-х роках стало початком кінця комуністичної системи не тільки в Польщі, але й в усьому соціалістичному таборі. Коріння ж “Солідарності” слід шукати в 1970-х роках, коли чільні представники демократичної опозиції усвідомили необхідність творення могутнього суспільного руху на захист демократії і незалежності країни.
Наприкінці 1980-х - на початку 1990-х років як Польща, так і Україна в звязку з розпадом соціалістичної системи отримали шанс на здобуття справжньої незалежності і обрання демократичного шляху розвитку. Кожна з країн скористалася цим шансом по-своєму. Сьогодні в Україні багато говорять про необхідність переймання польського досвіду демократичних і ринкових перетворень.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Діяльність демократичної опозиції в Польщі У 70-х роках ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок