Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ЖУРНАЛУ “ИНЖЕНЕР” (1882-1917) У РОЗГОРТАННІ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ З ТЕХНІКИ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

РОЛЬ ЖУРНАЛУ “ИНЖЕНЕР” (1882-1917) У РОЗГОРТАННІ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ З ТЕХНІКИ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

Назва:
РОЛЬ ЖУРНАЛУ “ИНЖЕНЕР” (1882-1917) У РОЗГОРТАННІ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ З ТЕХНІКИ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,21 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ДЕРЖАВНА НАУКОВА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКА БІБЛІОТЕКА
ОСТАФІЙЧУК Василь Орестович
УДК 656.2:001 “18/19”
РОЛЬ ЖУРНАЛУ “ИНЖЕНЕР” (1882-1917) У РОЗГОРТАННІ
НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ З ТЕХНІКИ ЗАЛІЗНИЧНОГО
ТРАНСПОРТУ
07.00.07 – історія науки і техніки
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
 
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Центрі історії аграрної науки Державної наукової сільськогосподарської бібліотеки Української академії аграрних наук
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Шатаєв Віктор Миколайович
Київський університет економіки і технологій
транспорту Міністерства транспорту та зв’язку
України, доцент кафедри “Вагони”
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Коновець Олександр Федорович
Інститут журналістики Київського національного
університету імені Тараса Шевченка при
Кабінеті Міністрів України, професор кафедри
теорії масової комунікації

кандидат історичних наук
Хоменко Тетяна Володимирівна
Державна наукова сільськогосподарська
бібліотека УААН, завідувач відділу комплектування
та наукової обробки документів
Провідна установа: Херсонський національний технічний університет
Міністерства освіти і науки України, м. Херсон
Захист відбудеться “26“ жовтня 2006 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.373.01 у Державній науковій сільськогосподарській бібліотеці УААН за адресою: 03680, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 10, читальний зал.
З дисертацією можна ознайомитись у Державній науковій сільськогосподарській бібліотеці УААН (03680, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 10).
Автореферат розісланий “26“ вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник С.Д.Коваленко
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема місця і ролі періодичних видань у науковому житті народів – складна і багатоаспектна. На кожному з етапів розвитку суспільно-історичного процесу періодика не тільки висвітлювала наукові знання, а й виконувала функцію їхнього популяризатора. Стосовно технічних періодичних видань, то в останній чверті ХІХ – поч. ХХ століть, вони, як правило, були чи не єдиною трибуною “технічного слова”. Журнали технічного спрямування відігравали особливу роль у розвитку наукової думки і тому фактично сприяли формуванню науково-технічного прогресу не тільки в Російській імперії, але й у світі. То ж можемо сьогодні стверджувати: журнал “Инженер” – особливий представник низки технічних видань в нашій історії і роль його у розгортанні наукових досліджень в галузі технічних наук незаперечна.
Актуальність дослідження журналу “Инженер” зумовлена, в першу чергу, необхідністю правдивого відтворення особливостей розвитку залізничної техніки, що надзвичайно важливо не лише для науково виваженого використання матеріалів журналу при проведенні сучасних наукових досліджень в галузі залізничного транспорту, але і для пізнання закономірностей розвитку технічної думки на межі ХІХ-ХХ століть.
Журнал “Инженер” має тривалу історію – він виходив у світ з 1882 по 1917 роки (35 років). В ньому опубліковано наукові дослідження з різних напрямків залізничного транспорту і залізничного господарства, будівельної механіки, комунального господарства, архітектури тощо. На жаль їх роль у розвитку вітчизняної науки і техніки досі не висвітлена в нашій науковій літературі. Дослідження ролі журналу “Инженер” в розвитку техніки залізничного транспорту дає можливість пізнати закономірності появи такого типу технічного журналу в Україні в кінці ХІХ – початку ХХ століть, окреслити науковий потенціал його публікацій. Досвід організації журналу “Инженер” та його видавничої діяльності як друкованого органу, вільної асоціації вчених і техніків є дуже корисним для процесу переосмислення системи організації видань такого плану.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЛЬ ЖУРНАЛУ “ИНЖЕНЕР” (1882-1917) У РОЗГОРТАННІ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ З ТЕХНІКИ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок