Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Лікування хворих на хронічний катаральний риніт з використанням нестероїдного протизапального препарату та імуномодуляторів

Лікування хворих на хронічний катаральний риніт з використанням нестероїдного протизапального препарату та імуномодуляторів

Назва:
Лікування хворих на хронічний катаральний риніт з використанням нестероїдного протизапального препарату та імуномодуляторів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,63 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Академія медичних наук України
Інститут отоларингології
ім. проф. О.С. Коломійченка
КОБІЦЬКИЙ Михайло Михайлович
УДК 616.211-002:616-08
Лікування хворих на хронічний катаральний риніт з використанням нестероїдного протизапального препарату
та імуномодуляторів
14.01.19 – оториноларингологія
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка АМН України і Кримському державному медичному університеті ім.
С.І. Георгієвського.
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор, чл.-кор. АМН
України Заболотний Дмитро Ілліч, Інститут
отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка АМН
України, директор.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Гарюк Григорій Іванович, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри оториноларингології;
доктор медичних наук, професор Пухлік Сергій Михайлович, Одеський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри оториноларингології.
Провідна установа:
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, кафедра оториноларингології, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “4” березня 2005 року о “14” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.611.01 в Інституті отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка АМН України за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Зоологічна, 3
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка АМН України за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Зоологічна, 3.
Автореферат розісланий “3” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор. мед. наук Розкладка А.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За кількістю оцінок діагностичних підходів і методів лікування хронічний риніт займає одне з провідних місць в отоларингологічній практиці і тісно пов’язаний з розвитком патологічних процесів в органах дихання (М.С. Плужников,1981; Д.И. Заболотный и соавт., 2001; Ю.И. Фещенко и соавт., 2002; Raeburn, Giembycz, 1997).
Визначення та визнання ролі системи імунітету у генезі багатьох запальних та алергічних захворювань ЛОР-органів, в тому числі риніту, потребує подальшого розширення фармакологічного арсеналу засобів лікування та визначення його ефективності із застосуванням різних протизапальних препаратів, аналізу їх імуномодулюючого впливу на органи та клітини імунітету, слизову оболонку носової порожнини.
Сучасний рівень розвитку імунології, особливо клінічної, диктує необхідність визначення впливу нових поколінь дефлогістивних фармпрепаратів не лише на запальний процес в слизовій оболонці верхніх дихальних шляхів, але і на механізми імунітету, особливо місцевого, виходячи з нових концепцій сучасної клінічної імунології (О.Ф. Мельников, Д.І. Заболотний, 2000, 2003).
На теперішній час є всі підстави вважати, що запальний процес у слизовій оболонці порожнина носа розвивається внаслідок дефіциту антитіл різних класів, зокрема секреторного IgA, зниження клітинних показників імунітету як кількісного, так і функціонального плану (М.С. Плужников, 1995; Д.І. Заболотний, 1996, 1999, 2000; Д.Д. Заболотна, 2002; А.В. Гапонюк, 2003). Тому можна вважати доцільним використовувати для терапії при риніті протизапальні препарати у поєднанні з імуномодуляторами нових поколінь, які мають досить широку гаму впливу на різні ланки формування імунітету, наприклад, такі як поліоксидоній або алоферон (Р.М. Хаитов, Б.В. Пинегин, 1999, 2003).
Мета дослідження – підвищити ефективність патогенетичної терапії хворих на хронічний риніт за рахунок поєднаного застосування нестероїдного протизапального препарату та імуномодуляторів.
Завдання дослідження.
1. Провести клініко-імунологічну оцінку стану організму при хронічному риніті, що перебігає ізольовано та у поєднанні з іншими патологічними процесами з урахуванням рівня прозапальних та протизапальних цитокінів.
2. Визначити вплив ереспалу на основні імунологічні параметри організму нормальних і імунодефіцитних тварин з експериментальним ринітом при використанні препарату окремо та у поєднанні з поліоксидонієм.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Лікування хворих на хронічний катаральний риніт з використанням нестероїдного протизапального препарату та імуномодуляторів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок