Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Міжнародні аспекти формування галузевої економічної політики сталого розвитку (на матеріалах лісового господарства)

Міжнародні аспекти формування галузевої економічної політики сталого розвитку (на матеріалах лісового господарства)

Назва:
Міжнародні аспекти формування галузевої економічної політики сталого розвитку (на матеріалах лісового господарства)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,22 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ТУНИЦЯ ТАРАС ЮРІЙОВИЧ
УДК 339.9:630*903
Міжнародні аспекти формування галузевої
економічної політики сталого розвитку
(на матеріалах лісового господарства)
Спеціальність 08.05.01 – Світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародних економічних відносин факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
МАЛЬСЬКИЙ Маркіян Зіновійович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, декан факультету міжнародних відносин
Офіційні опоненти: - доктор економічних наук
ДАНИЛИШИН Богдан Михайлович
Рада по вивченню продуктивних сил НАН України, Заступник Голови Ради з наукової роботи
- кандидат економічних наук, доцент
БАЗИЛЕВИЧ Катерина Степанівна
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра економічної теорії
Провідна установа - Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, відділ зовнішньоекономічних досліджень, м. Київ
Захист відбудеться 3 вересня 2001 року о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1,
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.10.
Автореферат розісланий 25 травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мазуренко В.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Методологічні основи політики сталого розвитку вже розроблені і визнані світовою спільнотою. У зв’язку з цим, формування конструктивної національної галузевої політики сталого розвитку належить до найбільш актуальних проблем сучасної економічної науки. Її вирішення є необхідною передумовою подолання кризових явищ в Україні, реального переходу на шлях сталого розвитку, повноцінної участі держави у міжнародних економічних відносинах.
Особливо актуальними і, на жаль, малодослідженими залишаються міжнародні аспекти цієї важливої наукової і практичної проблеми.
Однією з типових, найбільш репрезентативних галузей для конструктивного опрацювання засад галузевої політики сталого розвитку є лісове господарство, оскільки ліс, як загальнопланетарний компонент біосфери, відіграє унікальну екологічну роль у збереженні життя на Землі.
Крім суто економічної ролі, ліси планети виконують інші життєво важливі багатосторонні функції – продукування атмосферного кисню і фітонцидів, регулювання клімату, захист ґрунтів від ерозії, відвернення повеней, зменшення негативного впливу кислотних дощів на здоров`я людини, захисту від руйнування озонового шару біосфери, служать об`єктом рекреації і туризму тощо. Саме ці багатосторонні соціально-екологічні функції в умовах переходу до ринкових відносин витісняються суто економічними інтересами. Тому стають необхідними якісно нові підходи до ведення лісового господарства з врахуванням екологічного імперативу та соціальних потреб людини.
Концептуальні основи світової політики сталого розвитку, в тому числі глобальної політики використання, охорони та відтворення лісових ресурсів, визнані всіма країнами – членами ООН. На основі принципів та критеріїв глобальної політики сталого розвитку необхідно формувати відповідну національну галузеву політику. Процес формування такої політики в Україні гальмується тим, що до цього часу офіційно ще не затверджено розроблений проект Концепції сталого розвитку, хоча подібні документи вже давно прийняті у багатьох країнах світу, в тому числі в найближчих економічних партнерів України – Польщі та Росії.
У розробку концепції, принципів, критеріїв та індикаторів сталого розвитку лісового господарства вагомий внесок зробили такі зарубіжні вчені, як У.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Міжнародні аспекти формування галузевої економічної політики сталого розвитку (на матеріалах лісового господарства)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок