Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СИНАНТРОПНИХ ВИДІВ РОСЛИН В техногенно трансформованоМУ середовищІ південного сходу України

ЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СИНАНТРОПНИХ ВИДІВ РОСЛИН В техногенно трансформованоМУ середовищІ південного сходу України

Назва:
ЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СИНАНТРОПНИХ ВИДІВ РОСЛИН В техногенно трансформованоМУ середовищІ південного сходу України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,89 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПРОХОРОВА СВІТЛАНА ІГОРІВНА
УДК 581.5:581.9 (477.60)
ЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СИНАНТРОПНИХ ВИДІВ РОСЛИН
В техногенно трансформованоМУ середовищІ
південного сходу України
03.00.16 – екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі ботаніки та екології Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Глухов Олександр Захарович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри ботаніки та екології.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Бессонова Валентина Петрівна,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
завідувач кафедри садово-паркового господарства;
кандидат біологічних наук
Балалаєв Олександр Костянтинович,
Дніпропетровський національний університет,
старший науковий співробітник НДІ біології.
Захист відбудеться “ 14 ” листопада 2007 р. о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.04 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, біолого-екологічний факультет, корп. 17, ауд. 611.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розіслано “11” жовтня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук, доцент А.О. Дубина


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми в екологічному аспекті обумовлена зростанням небезпеки забруднення навколишнього середовища, пов'язаного, з одного боку, із збільшенням, в масштабах всієї планети, населення і його потреб, а з іншого боку, відставанням запровадження передових екологічно чистих технологій виробництва і засобів контролю стану навколишнього середовища.
Активний інтерес громадськості і вчених до стану навколишнього середовища і важкодоступність інструментальних приладів аналізу його призвели в останні роки до розвитку досліджень стосовно доступніших засобів екологічного оцінювання з допомогою фітоіндикації. В якості фітоіндикаторів використовують мохи (бріоіндикація), лишайники (ліхеноіндикація), рослинні угруповання, окремі види рослин, зміни в їх розповсюдженні, рості та розмноженні, тератологічні зміни (Безсонова, 1991; Бортнiк, 1997; Горшков, 1990; Коршиков, Котов, Михеенко, 1995; Малышева, 1989; Мэннинг, Федер, 1985; Рагуліна, 2003; Глухов, Хархота, Назаренко та ін., 2005). На сучасному етапі екологічних досліджень все частіше індикаторами виступають не види (тобто елементи), а ознаки, властивості (тобто структури елементів) (Дідух, Плюта, 1994). Таке переміщення центру ваги з елементів на їх структуру свідчить про зміну методології в дослідженні рослинних угруповань у напрямку поглибленого вивчення їх організації та взаємозв'язку і залежності із зовнішніми екологічними умовами, воно має велике наукове і практичне значення (Дідух, 1990). Отже, з огляду на вищенаведене, у вирішенні проблеми пошуку відповідних фітоіндикаторів набувають актуальності дослідження екологічних особливостей синантропних видів рослин та визначення можливостей використання їх як біомаркерів стану техногенного середовища південного сходу України.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проведено згідно з планами науково-дослідних робіт кафедри ботаніки та екології Донецького національного університету в рамках держбюджетних комплексних наукових робіт «Дослідження та розробка заходів відновлення антропогенно трансформованих екосистем південного сходу України», розділ «Фіторізноманітність техногенно трансформованого регіону Донбасу» (2001 – 2005 рр.), № ДР 0102U001900 та «Розробка засобів біоіндикації екологічного стану Донбасу», розділ «Розробка засобів біоіндикації екології Донбасу на основі вищих та нижчих рослин» (2005 – 2008 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СИНАНТРОПНИХ ВИДІВ РОСЛИН В техногенно трансформованоМУ середовищІ південного сходу України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок