Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТЕОРІЇ ФУНКЦІОНУВАННЯ зубчаСтих ПЛАНЕТАРНИХ ІНЕРЦІЙНО-ІМПУЛЬСНИХ МЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ

РОЗВИТОК ТЕОРІЇ ФУНКЦІОНУВАННЯ зубчаСтих ПЛАНЕТАРНИХ ІНЕРЦІЙНО-ІМПУЛЬСНИХ МЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ

Назва:
РОЗВИТОК ТЕОРІЇ ФУНКЦІОНУВАННЯ зубчаСтих ПЛАНЕТАРНИХ ІНЕРЦІЙНО-ІМПУЛЬСНИХ МЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,71 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Куниця Анатолій Васильович
УДК 621.83.069.2
РОЗВИТОК ТЕОРІЇ ФУНКЦІОНУВАННЯ зубчаСтих
ПЛАНЕТАРНИХ ІНЕРЦІЙНО-ІМПУЛЬСНИХ МЕХАНІЧНИХ
СИСТЕМ
Спеціальність 05.02.02 - Машинознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Харків – 2004
Дисертація є рукопис
Робота виконана у Автомобільно – дорожньому інституті Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України,
м. Горлівка
Офіційні опоненти: Архангельський Г. В., д. т. н., проф., професор кафедри прикладної механіки (Одеська національна академія харчових технологій Міністерства освіти і науки України, м. Одеса)
Дубінець О. І., д. т. н., проф., завідувач кафедрою технічної механіки (Національний технічний університет України „Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Київ)
Кириченко А.Ф., д. т. н., проф., професор кафедри нарисної геометрії і графіки (Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків)
Провідна установа: Інститут машин та систем НАН України, м. Харків
 
Захист відбудеться 09.03.2005 р. о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 64.050.10 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”
Автореферат розісланий 17.01.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бортовой В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток машинобудування збільшує технічну міць країни в галузях матеріального виробництва і транспорту випуском нових поколінь машин, які підвищують продуктивність праці шляхом створення прогресивних технологічних процесів. Параметри технологічного процесу обумовлені технічною досконалістю і технологічними можливостями машин, що визначально залежить від функціональних і трансформуючих властивостей приводів, основу яких можуть створювати інерційно-імпульсні механічні системи (ІІМС). Машинні агрегати, які містять ІІМС, виконують не тільки технологічний процес, але й функції його контролю і управління, і це може призвести до якісного стрибка у машинобудуванні.
Актуальність теми визначається тим, що планетарні ІІМС виконують ці функції автоматично і безступінчаcто без запізнення і вжитку систем автоматичного регулювання шляхом трансформації енергії джерела енергії (ДЕ) за силовим і швидкісним факторами і дозволяють: створювати механічні адаптивні системи, які мають високі значення к. к. д.; реалізувати оптимальні режими виробничих процесів і енергозберігаючі технології; зробити робочі органи приймача енергії (ПЕ) активними, до яких енергія підводиться дискретно у вигляді імпульсів; організувати імпульсні технологічні процеси; розробити компактні конструкції машин; знизити фізичні і психологічні навантаження на оператора; захищати ДЕ і ПЕ від перевантаження. Це здійснюється за рахунок адаптації структур зв’язку між ланками ІІМС шляхом зміни кількості ступенів свободи, тобто фактичним перевтіленням однієї ІІМС в іншу. Реалізація в часі якоїсь однієї ІІМС визначається принципом найменшого змушення Гауса, законом збереження енергії, канонічною характеристикою інерційно-імпульсного механізму (ІІМ), характеристиками ДЕ і ПЕ і їх процесом взаємодії.
Машинний агрегат виконує функції в процесі руху, і тому необхідні дослідження математичних моделей механічного руху в ІІМС, що виникає під час взаємодії між ІІМС, ДЕ і ПЕ, як єдиного цілого. Математична модель руху в системі ДЕ - ІІМС – ПЕ відрізняється від математичної моделі руху в машині з одним ступенем свободи тим, що вона складається з деякого ряду математичних моделей, так як ІІМС може у будь-яку мить змінити кількість ступенів свободи і стати іншою ІІМС. Кожна математична модель функціонування механічного руху в системі ДЕ – ІІМС – ПЕ є системою нелінійних диференційних рівнянь другого порядку з перемінними коефіцієнтами, кожне рівняння якої є диференційним рівнянням обертання матеріального тіла зі змінним моментом інерції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: РОЗВИТОК ТЕОРІЇ ФУНКЦІОНУВАННЯ зубчаСтих ПЛАНЕТАРНИХ ІНЕРЦІЙНО-ІМПУЛЬСНИХ МЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок