Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОГЕОХІМІЧНИЙ ПІДХІД У ВИВЧЕННІ ОБРОСТАННЯ І ЗАВДАННЯХ КОНСТРУЮВАННЯ ШТУЧНИХ РИФІВ

БІОГЕОХІМІЧНИЙ ПІДХІД У ВИВЧЕННІ ОБРОСТАННЯ І ЗАВДАННЯХ КОНСТРУЮВАННЯ ШТУЧНИХ РИФІВ

Назва:
БІОГЕОХІМІЧНИЙ ПІДХІД У ВИВЧЕННІ ОБРОСТАННЯ І ЗАВДАННЯХ КОНСТРУЮВАННЯ ШТУЧНИХ РИФІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,92 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут біології південних морів
ім. О. О. Ковалевського
Юрченко
Юрій Юрійович
УДК 574.586: 550.47
БІОГЕОХІМІЧНИЙ ПІДХІД У ВИВЧЕННІ ОБРОСТАННЯ І ЗАВДАННЯХ КОНСТРУЮВАННЯ ШТУЧНИХ РИФІВ
03.00.17 - Гідробіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Севастополь – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській філії Інституту біології південних морів ім. О.О. Ковалевського НАН України, м. Одеса
Науковий керівник - доктор біологічних наук,
Хайлов Кирило Михайлович,
головний науковий співробітник ІнБПМ
Офіційні опоненти - доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник,
Рябушко Віталій Іванович,
провідний науковий співробітник ІнБПМ
кандидат біологічних наук,
Кисельова Галина Олександрівна,
доцент Таврійського національного
університету ім. В. І. Вернадського
Провідна установа - Одеський Національний університет
ім. І.І. Мечнікова, Міносвіти України, м. Одеса
Захист відбудеться “17“ січня 2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д50.214.01 Інституту біології південних морів ім. О.О. Ковалевського НАН України за адресою: м. Севастополь, 99011, пр. Нахімова, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біології південних морів ім. О.О. Ковалевського НАН України за адресою: м. Севастополь, 99011, пр. Нахімова, 2.
Автореферат розісланий “09 “ грудня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Неврова О.Л.


1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. В зв’язку зі збільшеним антропогенним навантаженням на шельфові екосистеми морів відбуваються процеси хронічного евтрофування води. Наслідки цього процесу - зниження біологічного різноманіття в екосистемах та виключення з них крупних промислових видів тварин, що довго живуть, та водоростей, а також зниження якості прибережних вод за санітарними та іншими показниками.
Перспективним вважається використання природних поселень прикріплених організмів для локального вилучення з води надмірної кількості біогенних та розчинених органічних речовин. Живі організми тимчасово перетворюють ці речовини в нерозчинну форму, накопичуючи їх в своєму тілі у вигляді біомаси.
Однією з основних проблем в прибережній зоні північно-західної частини Чорного моря є недостатня кількість твердих субстратів для закріплення водоростей та безхребетних. Тому успішною може виявитися практика створення штучних конструкцій для заселення прикріпленими організмами - “штучних рифів” (ШР). Однак на сьогоднішній день недостатньо розроблені підходи, які дозволяють прогнозувати біологічні характеристики обростання штучних (та природних) субстратів, такі як біомаса, видовий склад, інтенсивність функціонування. Нема також досить добре розроблених біоекологічних підходів для конструювання “штучних рифів” з прогнозованим складом і функціональною активністю обростання. Тому є доречною розробка методології опису та порівняння природних та штучних поселень організмів обростання, яка може використовуватися в завданнях конструювання “штучних рифів” як меліоративного, так і “біопродукційного” призначення.
При цьому передбачається розгляд твердих субстратів та організмів, які їх населяють, як єдиного цілого в межах концепції “біокосних систем” з використанням методології, розробленої в біогеохімії.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Частина матеріалу зібрана в процесі роботи за держбюджетною темою "Вивчити основи формування та мінливості екосистем прибережних морських вод України для управління біологічним розмаїттям та біологічною продукцією в умовах антропогенного впливу" (державний реєстраційний номер - 0197U019248).
2
Мета та задачі дослідження. Метою дослідження є детальна розробка єдиного способу опису та порівняння природних та штучних середовищ, населених водними організмами, та розрахунку оптимальних умов функціонування штучних поселень організмів обростатання у складі “штучних рифів”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: БІОГЕОХІМІЧНИЙ ПІДХІД У ВИВЧЕННІ ОБРОСТАННЯ І ЗАВДАННЯХ КОНСТРУЮВАННЯ ШТУЧНИХ РИФІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок