Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО МОЛОЧНОГО ПРОДУКТУ, ЗБАГАЧЕНОГО БІФІДОБАКТЕРІЯМИ, ДЛЯ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО МОЛОЧНОГО ПРОДУКТУ, ЗБАГАЧЕНОГО БІФІДОБАКТЕРІЯМИ, ДЛЯ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО МОЛОЧНОГО ПРОДУКТУ, ЗБАГАЧЕНОГО БІФІДОБАКТЕРІЯМИ, ДЛЯ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,38 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ВАСИЛЬЄВА НАТАЛІЯ ІВАНІВНА
УДК 637.146
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО МОЛОЧНОГО ПРОДУКТУ, ЗБАГАЧЕНОГО БІФІДОБАКТЕРІЯМИ, ДЛЯ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ
05.18.16 – Технологія продуктів харчування
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ – 2008


Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Технологічному інституті молока та м’яса Української академії аграрних наук
Науковий керівник: |
кандидат біологічних наук
Рожанська Олександра Михайлівна,
Технологічний інститут молока та м’яса, старший науковий співробітник відділу біотехнології
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор,
лауреат Державної премії України
Сімахіна Галина Олександрівна,
Національний університет харчових технологій,
завідувач кафедри технології функціональних
харчових продуктів
доктор біологічних наук,
Юкало Володимир Глібович,
Тернопільський державний технічний
університет ім. Івана Пулюя,
завідувач кафедри харчової біотехнології і хімії
Захист відбудеться “11 ” червня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.03 Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68, корпус А, аудиторія 311.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68.
 
Автореферат розісланий “ 6 ” травня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент Бублієнко Н.О.

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Здоров'я дітей та підлітків є найважливішою проблемою у будь-якому суспільстві та за будь-яких соціальних та політичних ситуацій, оскільки визначає майбутнє країни, генофонд нації, науковий та економічний потенціал суспільства.
Раціональне харчування дітей шкільного віку передбачає не тільки надходження до організму достатньої кількості поживних речовин, але й певного їх складу, який повинен відповідати адаптаційним можливостям шлунково-кишкового тракту дитини та рівню обмінних процесів у дитячому організмі. Порушення в структурі харчування дітей призводять до розладів функцій органів травлення, серцево-судинної та нервової систем і розвитку таких хронічних захворювань як гастрит, ентерит, коліт, дисбактеріоз тощо.
У країнах Європи, США і, особливо, Японії завдяки цільовим національним програмам з оздоровлення населення дедалі більшого поширення набуває бактеріотерапія, зокрема із використанням біфідобактерій (Алёшкин и др., 2003). Це передбачає розроблення та впровадження нових технологій біфідовмісних препаратів і функціональних харчових продуктів на основі застосування спеціальних критеріїв відбору виробничих штамів, вивчення їх біологічних властивостей, підтвердження їхньої корисної ролі у життєзабезпеченні макроорганізму (Бархатова, 2003). Перспективним напрямом створення функціональних молочних продуктів є збагачення молока і молочних основ різними корисними для здоров'я людини компонентами або мікроорганізмами із пробіотичними властивостями.
На сьогодні ринок функціональних молочних продуктів, призначених для школярів, в Україні практично не сформований, що зумовлено відсутністю вітчизняних технологій, сучасного технологічного обладнання для виготовлення функціональних продуктів, низькою культурою виробництва. Отже, створення таких кисломолочних продуктів, що характеризуються високими показниками якості у поєднанні із позитивним фізіологічним впливом на організм дитини є актуальним.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано у Технологічному інституті молока та м’яса УААН в рамках науково-дослідної роботи «Створити сучасні технології виробництва молочних продуктів дитячого харчування оздоровчої дії» (номер державної реєстрації № 0101U002288) та за тематикою досліджень відділу біотехнології і лабораторії технологій молока та молочних продуктів за науково-технічною програмою УААН «Переробка молока та м’яса».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО МОЛОЧНОГО ПРОДУКТУ, ЗБАГАЧЕНОГО БІФІДОБАКТЕРІЯМИ, ДЛЯ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок