Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Командитні товариства як суб’єкти підприємницької діяльності

Командитні товариства як суб’єкти підприємницької діяльності

Назва:
Командитні товариства як суб’єкти підприємницької діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,49 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МВС України
Національний університет внутрішніх справ
УДК 347. 724
Яковлєв Юрій Вікторович
Командитні товариства як суб'єкти підприємницької діяльності
Спеціальність 12.00.03 - цивільне право та цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків-2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі правових основ підприємницької діяльності Національного університету внутрішніх справ.
Науковий керівник - кандидат юридичних наук, доцент Шишка Роман Богданович, начальник кафедри правових основ підприємницької діяльності Національного університету внутрішніх справ
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії правових наук України Луць Володимир Васильович,
завідувач кафедри цивільного права і процесу Прикарпатського державного університету імені Василя Стефаника.
кандидат юридичних наук, доцент Домашенко Михайло Васильович, доцент кафедри цивільного права №2 Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.
Провідна установа Київський національний університет ім. Тараса Шевченко (кафедра цивільного права).
Захист відбудеться “2” липня 2001 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.64.700.03 при Національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “ 1 ” червня 2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Кириченко В.Є.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження обумовлена необхідністю теоретичного осмислення організаційно-правових форм підприємництва, особливо юридичної сутності командитних товариств як різновиду товариств на вірі і виявлення їх феномена як суб'єктів підприємницької діяльності та цивільного права.
Ринкові перетворення та проведена в їх руслі приватизація в Україні породили нові категорії власників та суб'єктів підприємницької діяльності. З розвитком останньої і пов'язується очікуваний економічний та соціальний розквіт України. Така діяльність проводиться в певних організаційно-правових формах, що мають притаманний їм інструментарій здійснення їх прав та виконання юридичних обов'язків.
Широкого розповсюдження набули господарські товариства, зокрема акціонерні товариства та товариства з обмеженою відповідальністю. Менш розповсюджені повні й командитні товариства. Якщо особливість перших в юридичній літературі висвітлено доволі детально, то повні та командитні товариства досі залишаються, певною загадкою. Серед створених організаційно-правових форм підприємництва вони займають незначний відсоток. Особливість таких товариств, по-перше, в тому, що їх засновниками є обмежене коло осіб, пов'язаних між собою сімейними узами, професійним інтересом чи товариськими стосунками. Тобто взаємовідносини між засновниками будуються на взаємодовірі. Другий аспект проблеми полягає в тому, що такі корпоративні утворення згідно з Законом України "Про підприємства в Україні11 Відомості Верховної Ради УРСР. - 1991. - №24. - Ст.272 є різновидом підприємства і вважаються основною організаційно-правовою ланкою народного господарства. Однак така категорія суб'єктів підприємництва як "підприємство", не відома західним бізнесменам, що є серйозною перепоною для співробітництва та збільшення потоку реальних іноземних інвестицій. Різні підходи до законодавчого закріплення правового становища підприємства в країнах, які виникли з розпадом Радянського Союзу на його терені, також не сприяють співробітництву. Між тим, внаслідок тривалої спорідненості економіки вони були, є і будуть основними контрагентами українських підприємців. Третій аспект проблеми обумовлений інтеграційними процесами в економіці, умовами іноземного інвестування, особливістю участі у зовнішньоекономічних відносинах і необхідністю уніфікації цивільного законодавства та підприємницького як його різновиду на рівні європейського співтовариства.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Командитні товариства як суб’єкти підприємницької діяльності

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок