Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оптимізація КОМПЛЕКСНОГО Лікування ДіТЕЙ з природжениМИ АНОМАЛіЯМИ сечоводів

Оптимізація КОМПЛЕКСНОГО Лікування ДіТЕЙ з природжениМИ АНОМАЛіЯМИ сечоводів

Назва:
Оптимізація КОМПЛЕКСНОГО Лікування ДіТЕЙ з природжениМИ АНОМАЛіЯМИ сечоводів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,15 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Академія медичних наук україни
ІНСТИТУТ НЕВІДКЛАДНОЇ І ВІДНОВНОЇ ХІРУРГІЇ
Латишов Костянтин Володимирович
УУДК 616.617-007-053.1/2-08
Оптимізація КОМПЛЕКСНОГО Лікування ДіТЕЙ
з природжениМИ АНОМАЛіЯМИ сечоводів
14.01.09 – дитяча хірургія
аВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк – 2002


Дисертація є рукописом.
Роботу виконано в Донецькому державному медичному університеті
ім. М. Горького Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України,
Москаленко Валентин Захарович,
Донецький державний медичний університет ім. М. Горького,
завідувач кафедри дитячої хірургії з реанімацією та курсом неонатології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Соловьєв Анатолій Єгорович,
Запорізький державний медичний університет,
завідувач кафедри хірургії дитячого віку
доктор медичних наук, професор
Момотов Олександр Григорович,
Луганський державний медичний університет,
завідувач кафедри хірургії дитячого віку
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра дитячої хірургії
 
Захист відбудеться “ 4 ” грудня 2002 р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої Вченої Ради Д 11.559.01 в Інституті невідкладної і відновної хірургії АМН України (83045, м. Донецьк, Ленінський проспект, 47).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту невідкладної та відновної хірургії АМН України (83045, м. Донецьк, Ленінський проспект, 47).
Автореферат розісланий “ 4 ” жовтня 2002р.


Вчений секретар спеціалізованої вченої ради ІНВХ АМН України, доктор медичних наук
ШТУТІН О. А.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Не дивлячись на численні дослідження, присвячені природженим аномаліям сечоводів, ця патологія й сьогодні привертає увагу вчених і лікарів-практиків, тому що практично всі вади розвитку сечоводів призводять до їх обструкції та прогресування вторинно-хронічного обструктивного пієлонефриту (ВХП).
Захворюваність дитячого населення України на хронічний пієлонефрит коливається від 4,1 до 4,6 на 1000 дітей (Старцева Л.М., 1999). Близько 90% від усіх дітей з хронічним пієлонефритом страждають обструктивною аномалією сечовивідних шляхів (Папаян А.В. зі співавт., 1997). В останні роки захворюваність на уропатії дитячого населення зросла в 1,5-2 рази (Царегородцев А.Д. зі співавт., 2001).
На думку більшості дитячих хірургів, основним методом лікування обструкції сечоводів є пластичні операції, але до цього часу залишається високим процент їх ускладнень (Панікратов К.Д. зі співавт., 2001). Пошуки нових способів оперативного та консервативного лікування, що тривають, свідчать про незадоволеність результатами. Є певні повідомлення про вивчення імунітету, стану перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) і антиоксидантної системи при ВХП, але одержані дані є протирічивими (Калугіна Г.В. зі співавт., 1993, Цветцих В.Є. зі співавт., 2000). Не розроблено схеми імунокоригувальної та антиоксидантної терапії при обструкції сечоводів у дітей.
Вивчено позитивний вплив гіпербаричної оксигенації (ГБО) та лазеротерапії в дорослих пацієнтів з урологічною патологією (Гулей Я.Т. зі співавт., 2000, Цветцих В.Е. зі співавт., 1999, Кульчавеня Е.В., 1999), але методики їх використання при аномаліях сечоводів у дітей ще не розроблено.
Діагностика обструкції сечоводів на фоні ВХП включає рентгенівські та радіоізотопні методи, які є небайдужими для дитячого організму й вимагають значних матеріальних витрат. Найбільш розповсюдженим скринінговим методом діагностики цієї патології є ультразвукове дослідження (УЗД), однак і воно має високий процент помилкових результатів (Дибунов А.Г. зі співавт., 2000). Необхідною є розробка нових методів діагностики ВХП, одним з яких може стати дослідження динамічного поверхневого натягу (ДПН) біологічних рідин, але в дітей воно не проводилося (Казаков В.М. зі співавт., 1999).
Таким чином, актуальність подальшого вивчення проблеми природжених аномалій сечоводів, виявлення та корекції причин ВХП у ранньому віці не викликає сумнівів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Оптимізація КОМПЛЕКСНОГО Лікування ДіТЕЙ з природжениМИ АНОМАЛіЯМИ сечоводів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок