Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Пошук І характеристика пухлиноасоційованих антигенів раку щитовидної залози та меланоми людини

Пошук І характеристика пухлиноасоційованих антигенів раку щитовидної залози та меланоми людини

Назва:
Пошук І характеристика пухлиноасоційованих антигенів раку щитовидної залози та меланоми людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,29 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут молекулярної біології ТА генетики
Тихонкова Ірина Олександрівна
УДК 577.2
577.27
Пошук І характеристика пухлиноасоційованих антигенів раку щитовидної залози та меланоми людини
03.00.03 - молекулярна біологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ-2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі структури та функцій нуклеїнових кислот Інституту молекулярної біології та генетики НАН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Філоненко Валерій Вікторович,
Інститут молекулярної біології та генетики
НАН України,
завідувач відділу структури та функцій нуклеїнових кислот.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Риндич Алла Володимирівна,
Інститут молекулярної біології та генетики
НАН України,
завідувач відділу молекулярної онкогенетики;
кандидат біологічних наук
Міхалап Світлана Віталіївна,
Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України, старший науковий співробітник лабораторії сигнальних каскадів клітин.
Провідна установа: Інститут біології клітини НАН України, м. Львів.
Захист відбудеться „20” червня 2006 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.237.01 Інституту молекулярної біології та генетики НАН України за адресою: 03680, м. Київ-680, вул. Заболотного, 150.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту молекулярної біології та генетики НАН України.
Автореферат розіслано 19 травня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук О.В. Підпала


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, онкологічні захворювання посідають друге місце серед причин людської смертності після серцево-судинних. З року в рік їхня кількість зростає, зокрема, у регіонах, які характеризуються несприятливим екологічним станом. Також однією з причин цього є недостатня кількість і якість засобів ранньої діагностики онкозахворювань та нових ефективних підходів до лікування. Беручи до уваги суттєві відмінності антигенних профілів нормальних і злоякісно трансформованих клітин, перспективним є імунологічний підхід, тобто пошук або створення антитіл, здатних розрізняти нормальні і злоякісно трансформовані клітини (Nicolette et al., 2003). На сьогодні наявність імунної відповіді організму на антигени пухлинних клітин є поза сумнівом. Акумульовано експериментальний матеріал стосовно виявлення гуморальної та клітинної відповіді на велику кількість антигенів асоційованих з пухлинами. Деякі з цих білків використовують як маркери злоякісних новоутворень, а моноклональні антитіла проти них або їхніх фрагментів – як терапевтичні засоби.
Бурхливий розвиток молекулярної біології останніх десятиліть дав змогу ідентифікувати гени, продукти яких беруть участь у малігнізації тканин. У даній роботі використано найдосконаліший на сьогодні варіант імунологічної детекції пухлиноасоційованих антигенів (ПАА) – SEREX (serological analysis of recombinant expression cDNA libraries) для ідентифікації їх у злоякісних пухлинах щитовидної залози людини та меланоми (Chen et al., 1997).
Ідентифікація і характеристика ПАА раку щитовидної залози і меланоми людини потрібна при доборі потенційних маркерів для діагностики ранніх стадій розвитку цих новоутворень. Вибір об’єкта дослідження пов’язаний з підвищенням після Чорнобильської катастрофи частоти захворюваності на рак щитовидної залози серед дорослого населення в 2 рази, а серед дітей - втричі. У той же час розвиток цих пухлин є досить повільним, метастазування спостерігається рідко і прогноз часто буває позитивним. Іншим перебігом захворювання відзначається меланома - агресивна пухлина з швидким ростом, розвиток якої супроводжується частим метастазуванням (Kabbarah et al., 2005).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу проведено в рамках наукової тематики відділу структури та функцій нуклеїнових кислот Інституту молекулярної біології та генетики НАН України за бюджетними темами: № 2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Пошук І характеристика пухлиноасоційованих антигенів раку щитовидної залози та меланоми людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок