Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОЗВ'ЯЗок ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ ЗрУшЕННЯ І параметрів ОЧИСНої ВИЇМки ПОЛОЖИСТИХ вугільних пластів

ВЗАЄМОЗВ'ЯЗок ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ ЗрУшЕННЯ І параметрів ОЧИСНої ВИЇМки ПОЛОЖИСТИХ вугільних пластів

Назва:
ВЗАЄМОЗВ'ЯЗок ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ ЗрУшЕННЯ І параметрів ОЧИСНої ВИЇМки ПОЛОЖИСТИХ вугільних пластів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,85 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет
бабій Катерина Василівна
УДК [622.834:622.23.01/.02](043.3)
ВЗАЄМОЗВ'ЯЗок ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ ЗрУшЕННЯ
І параметрів ОЧИСНої ВИЇМки
ПОЛОЖИСТИХ вугільних пластів
Спеціальність 05.15.01 – “Маркшейдерія”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі геомеханічних основ технології розробки родовищ в Інституті геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова Національної академії наук України (м. Дніпропетровськ)
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Четверик Михайло Сергійович,
завідувач відділу геомеханічних основ технології розробки родовищ Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова Національної академії наук України
(м. Дніпропетровськ)
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, доцент
Назаренко Валентин Олексійович,
професор кафедри маркшейдерії Національного гірничого університету Міністерства освіти та науки України
(м. Дніпропетровськ)
кандидат технічних наук
Куклін Володимир Юрійович,
директор шахти – голова правління ДВАТ “ш. ім. Героїв Космосу” державної холдингової компанії “Павлоградвугілля” Міністерства палива та енергетики України (м. Павлоград)
Провідна установа: Криворізький державний технічний університет, кафедра маркшейдерії Міністерства освіти та науки України
Захист відбудеться “28” жовтня 2005р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 при Національному гірничому університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий “28” вересня 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
канд. техн. наук, доцент О.В. Солодянкін


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Основним напрямком досягнення ефективного видобутку вугілля є підвищення навантаження на очисні вибої, головним чином, за рахунок збільшення швидкості їх посування. Швидкість посування очисного вибою впливає на характер обвалення покрівлі, деформаційні процеси, що відбуваються в підробленому гірському масиві, і інтенсивність процесу зрушення земної поверхні. Для умов посування очисного вибою до 100 м/міс і глибини розробки до 600 м взаємозв'язок між параметрами цих процесів визначений емпіричними залежностями. На їх підставі розроблені нормативні документи для охорони будинків, споруджень і природних об'єктів, а також на проведення очисних робіт.
В теперішній час інтенсивна виїмка вугілля відбувається на глибинах 600-1300 м при швидкості посування вибоїв понад 100 м/міс із застосуванням механізованих комплексів. Це призвело до невідповідності методик розрахунку параметрів процесу зрушення гірничо-геологічним умовам і сучасним технологічним параметрам. У цих умовах натурні спостереження за зрушенням земної поверхні практично не проводилися, що обмежує можливість вирішувати технологічні задачі. Тому необхідність досліджень взаємозв'язку параметрів процесу зрушення масиву гірських порід і параметрів очисної виїмки виходячи із сутності геомеханічних процесів, що відбуваються в гірському масиві при інтенсивній виїмці вугілля, є актуальною науково-прикладною задачею і має важливе народногосподарське значення.
Зв'язок теми дисертації з науковими програмами, планами, темами. Дисертація є підсумковою роботою досліджень автора. Матеріали дисертації зв'язані з науково-дослідними роботами ІГТМ ім. М.С. Полякова НАН України. Дослідження виконані в рамках науково-технічної теми "Теоретичні основи зрушення масиву гірських порід і керування деформаційними процесами при підземній виїмці вугілля" (№0103U004307), а також науково-дослідних робіт "Розробка програми екологічної реабілітації гірничодобувного регіону Західний Донбас", "Розробка програми екологічної реабілітації гірничодобувного Нікополь-Марганецького регіону".
Метою роботи є встановлення впливу швидкості посування очисного вибою на інтенсивність процесу зрушення масиву гірських порід для розрахунку параметрів зрушення земної поверхні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВЗАЄМОЗВ'ЯЗок ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ ЗрУшЕННЯ І параметрів ОЧИСНої ВИЇМки ПОЛОЖИСТИХ вугільних пластів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок