Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ЕКОЛОГІЧНО БЕЗПЕЧНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ОЧИЩЕННЯ ТА АНТИКОРОЗІЙНОЇ ОБРОБКИ ЕЛЕМЕНТІВ АВІАЦІЙНОЇ ТЕХНІКИ

РОЗРОБКА ЕКОЛОГІЧНО БЕЗПЕЧНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ОЧИЩЕННЯ ТА АНТИКОРОЗІЙНОЇ ОБРОБКИ ЕЛЕМЕНТІВ АВІАЦІЙНОЇ ТЕХНІКИ

Назва:
РОЗРОБКА ЕКОЛОГІЧНО БЕЗПЕЧНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ОЧИЩЕННЯ ТА АНТИКОРОЗІЙНОЇ ОБРОБКИ ЕЛЕМЕНТІВ АВІАЦІЙНОЇ ТЕХНІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,07 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Бовсуновський Євген Олексійович
УДК 504.064.4:621.7.02:628.345
РОЗРОБКА ЕКОЛОГІЧНО БЕЗПЕЧНИХ
ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ
ОЧИЩЕННЯ ТА АНТИКОРОЗІЙНОЇ ОБРОБКИ
ЕЛЕМЕНТІВ АВІАЦІЙНОЇ ТЕХНІКИ
21.06.01 – Екологічна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор,
Франчук Григорій Михайлович,
Національний авіаційний університет,
професор кафедри екології
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Матейчик Василь Петрович,
Національний транспортний університет,
декан автомеханічного факультету,
професор кафедри двигунів і теплотехніки;
доктор технічних наук, професор,
Применко Валентин Іванович,
Національний авіаційний університет,
професор кафедри безпеки життєдіяльності.
Провідна установа Національний технічний університет України „КПІ” Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться „21” червня 2007 р. о 14-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.09 у Національному авіаційному університеті, за адресою: просп. Космонавта Комарова, 1, м. Київ, Україна, 03680.
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного авіаційного університету, просп. Космонавта Комарова, 1, м. Київ, Україна, 03680.
Автореферат розісланий „ 18 ” 05 2007 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат хімічних наук, доцент Сокольський Г.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Прогрес сучасних технологій формулює низку проблем, пов’язаних з вдосконаленням технологічних процесів експлуатації та відновлення техніки. А саме, необхідно підвищити екологічну та техногенну безпеку, ефективність виробничих процесів, економію матеріально-технічних ресурсів при збільшенні інтенсивності використання цієї техніки. Однією з найважливіших задач в авіаційній промисловості є підвищення екологічної безпеки, ефективності та економічності операцій очищення авіаційних деталей, а також забезпечення при цьому безпечних умов праці.
У процесах відновлення елементів авіаційної техніки використовуються екологічно небезпечні речовини, частина яких, випаровуючись, надходить в атмосферу планети, та разом з стічними водами попадає у Світовий океан. Особливістю викидів під час процесів очищення на авіапідприємствах є їх локальний характер, що призводить до утворення високих концентрацій, зосереджених в обмежених об’ємах повітря або води. Розповсюдження газоподібних продуктів процесів очистки та пари миючих розчинів з високою швидкістю впливає на природу та склад атмосфери, прискорює руйнування озонового шару, змінює клімат Землі. Надходження токсичних компонентів миючих розчинів та продуктів очистки у водні екосистеми знижує їх здатність до природного самоочищення, змінює їх санітарний режим, а також негативно впливає на живі організми: починаючи від бактерій, риб та інших мешканців водних екосистем, закінчуючи людиною, що їх споживає або використовує.
Традиційні способи очищення мають низку суттєвих недоліків: низька економічність; еконебезпечність, пожежонебезпечність та вибухонебезпечність миючих розчинів (використання розчинників: ацетонів, трихлоретилену, перхлоретилену, чотирихлористого вуглецю); відносно великі витрати матеріалів, які у своїй більшості відносяться до невідновних ресурсів планети; значна енергоємність; шкідливий негативний вплив на навколишнє середовище та працівників.
Один з найефективніших заходів запобігання шкідливому впливу продуктів очищення на навколишнє середовище є відмова від традиційних технологій, а також розробка, обґрунтування та впровадження нових екологічно безпечних технологічних процесів очищення елементів авіаційної техніки (АТ). Одним з найдоцільніших напрямків є використання високошвидкісних багатофазних багатокомпонентних потоків на основі екологічно безпечних природних матеріалів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗРОБКА ЕКОЛОГІЧНО БЕЗПЕЧНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ОЧИЩЕННЯ ТА АНТИКОРОЗІЙНОЇ ОБРОБКИ ЕЛЕМЕНТІВ АВІАЦІЙНОЇ ТЕХНІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок