Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЇ СЮЖЕТІВ ТА ОБРАЗІВ У ХУДОЖНІЙ ЛІТЕРАТУРІ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ ПРО РОКСОЛАНУ)

ТРАНСФОРМАЦІЇ СЮЖЕТІВ ТА ОБРАЗІВ У ХУДОЖНІЙ ЛІТЕРАТУРІ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ ПРО РОКСОЛАНУ)

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЇ СЮЖЕТІВ ТА ОБРАЗІВ У ХУДОЖНІЙ ЛІТЕРАТУРІ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ ПРО РОКСОЛАНУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,39 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
На правах рукопису
Дерменджі Омер
УДК 82-091
ТРАНСФОРМАЦІЇ СЮЖЕТІВ ТА ОБРАЗІВ
У ХУДОЖНІЙ ЛІТЕРАТУРІ
(НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ ПРО РОКСОЛАНУ)
10.01.05 – порівняльне літературознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ–2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії літератури та компаративістики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Грицик Людмила Василівна, Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професор кафедри теорії літератури та компаративістики.
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор
Нямцу Анатолій Євгенович, завідувач кафедри слов’янської філології та порівняльного літературознавства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича;
кандидат філологічних наук
Мушкудіані Олександра Олександрівна,
старший викладач кафедри української і світової літератур та культур Київського міжнародного університету
Провідна установа: Інститут літератури імені Тараса Шевченка НАН України
Захист відбудеться ”25” березня 2005 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.15 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: бульвар Тараса Шевченка, 14, м. Київ, 01017.
Із дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: вул. Володимирська, 58, м. Київ, 01017.
Автореферат розісланий „25” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради КОПАНИЦЯ Л.М.
доктор філологічних наук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Глобалізація визначає напрям розвитку цивілізації на сучасному етапі. У цьому процесі традиція як уявне знання про минуле і розуміння його закономірностей забезпечує зв’язок часів і становить підґрунтя духовної спільності людства. Сучасні звернення літератури до легендарного матеріалу – це намагання осмислити минуле в якісно іншому духовному контексті, де легендарні структури сприймаються як концентрати загальнокультурної пам’яті, що підтримують наступність у духовній еволюції цивілізації, осмислюють універсальні критерії взаємин між людьми і народами.
Актуальність теми дослідження. Від зародження компаративістики як науки увагу дослідників привертало функціонування тем, образів, сюжетів, мотивів, міфів у літературах різних народів. Вивчення сюжетів лишається специфічною рисою німецького та французького порівняльного літературознавства і характеризує праці Е.Френцель, П.Меркера і Ґ.Людке, К.Бауергорста, Ф.Шмітта, Ж.Кальве. Предметом дослідження українських літературознавців стали традиційні образи Дон Кіхота, Дон Жуана, а також І.Мазепи, Н.Махна, Б.Хмельницького, Марусі Чурай та ін.
Широке звернення у світовій художній літературі до образу Роксолани, його функціонування протягом XVI-XX ст. на значному географічному просторі, що охоплює Францію, Німеччину, Італію, Польщу, Туреччину, Україну, Австралію, Америку, дає підстави відносити цей образ та його трансформації до категорії традиційного сюжетно-образного матеріалу.
У турецькій і західноєвропейській науці життя і діяльність Хюррем Султан розглядаються в межах традиційної тюркології та історіографії, а також орієнталістичного та феміністичного дискурсів (З. Дурукан, Ч. Улучай, А. Акґюндюз, А. Рефік, М. Фоґт-Люерссен, Р. Самарджич та ін.). Серед українських досліджень вагомою є праця А.Кримського „Історія Туреччини”, де Хюррем Султан присвячено окремий розділ.
Хоч образ Роксолани входить у коло тематично й типологічно споріднених образів, ця тематично-образна сфера мало досліджена літературознавцями. Єдиною на цей час спробою дослідження специфіки функціонування в літературі образу Роксолани є розвідка Ірени Книш Книш І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЇ СЮЖЕТІВ ТА ОБРАЗІВ У ХУДОЖНІЙ ЛІТЕРАТУРІ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ ПРО РОКСОЛАНУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок