Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКТИ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРИМУСУ В ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ

АКТИ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРИМУСУ В ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ

Назва:
АКТИ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРИМУСУ В ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,33 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
ЧАБАН ВАЛЕНТИН ПАВЛОВИЧ
УДК 342.9
 
АКТИ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРИМУСУ
В ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.07-теорія управління; адміністративне
право і процес; фінансове право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
КИЇВ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі адміністративного права
Національної академії внутрішніх справ України Міні-
стерства внутрішніх справ України
 
Науковий керівник кандидат юридичних наук, доцент Колпаков Валерій Костянтинович, Національна академія внутрішніх справ України, професор кафедри адміністративного права
Офіційні опоненти:
- доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Нижник Ніна Романівна, Українська Академія державного управління при Президентові України, завідувач кафедри державного управління і менеджменту
- доктор з державного управління, кандидат юридичних наук, доцент Шамрай Василь Олександрович, Академія державної податкової служби України, заступник начальника факультету податкової міліції
 
Провідна установа Київський національний університет імені Тараса Шевченка (м. Київ)
 
Захист відбудеться 23 травня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.007.03 у Національній академії внутрішніх справ України (03035, м.Київ-35, Солом’янська пл.,1)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України (03035,м.Київ-35, Солом’янська пл.,1)
Автореферат розісланий 19 квітня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат юридичних наук, доцент Є. Д. Лук’янчиков
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Конституція України, Послання Прези-дента України до Верховної Ради України “Україна: поступ у ХХІ століття. Стратегія економічного та соціального розвитку на 2000 – 2004 роки”, Конце-пція адміністративної реформи та документи, що прийняті на їх розвиток, ви-ходячи з фундаментальної ідеї пріоритету прав і безпечної життєдіяльності людини, становлять методологічно-правову основу розбудови правової дер-жави, створення громадянського суспільства, забезпечення режиму, законності та реальної протидії негативним явищам відповідно до демократичних станда-ртів.
Важливим чинником механізму забезпечення законності та протидії нега-тивним явищам є акти адміністративного примусу, що приймаються органами внутрішніх справ.
Суттєвою ознакою цих актів є те, що вони конкретизують права, свободи, обов’язки громадян й приймаються в інтересах суспільства. Саме тому їх зміст повинен бути адекватним стану розвитку суспільних відносин, відпові-дати вимогам діючого законодавства, забезпечувати правову захищеність гро-мадян. Це потребує точного визначення правової природи актів адміністратив-ного примусу, встановлення їх місця в системі актів управління, а також відпо-відності компетенції органів внутрішніх справ.
Детальна регламентація взаємостосунків громадян і органів внутрішніх справ щодо застосування адміністративного примусу відображає дійсний стан правової культури в суспільстві, є дійовим протидіючим засобом, гарантом об’єктивного вирішення правових суперечностей у чіткій відповідності до чинного законодавства. Таким чином, чим більш повно й чітко визначені права й обов’язки органів внутрішніх справ щодо застосування адміністративного примусу, тим більш впевнено й захищено почуває себе громадянин, внаслідок чого підвищується його правова свідомість і правова культура, виховується повага до держави та її органів, зростає їх авторитет у суспільстві.
У той же час практика свідчить про недосконалість правової регламента-ції адміністративного примусу, прийняття і реалізації його актів. За статистич-ними даними це призводить до моральних і матеріальних втрат, а іноді й до втрати життя. Так, тільки в 1999 р. при виконанні службових обов’язків 330 працівників органів внутрішніх справ отримали поранення, а 45 загинуло.
Органи міліції, виступаючи в якості суб’єкта адміністративної юрисдикції, видають значну кількість актів адміністративного примусу з метою попередження і припинення правопорушень, а також притягнення правопорушників до адміністративної відповідальності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АКТИ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРИМУСУ В ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок