Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив згодовування міновіту на продуктивність, обмін речовин, якість м’яса та стан внутрішніх органів свиней

Вплив згодовування міновіту на продуктивність, обмін речовин, якість м’яса та стан внутрішніх органів свиней

Назва:
Вплив згодовування міновіту на продуктивність, обмін речовин, якість м’яса та стан внутрішніх органів свиней
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,88 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій
імені С.З. Ґжицького
Бідяк Іван Миколайович
УДК: 636.085.5
Вплив згодовування міновіту на продуктивність, обмін речовин,
якість м’яса та стан внутрішніх органів свиней
06.02.02 – годівля тварин і технологія кормів
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Львів – 2008


Дисертацією є рукопис
Дисертаційна робота виконана у Вінницькому державному аграрному університеті
Науковий керівник – доктор сільськогосподарських наук, професор Мазуренко Микола Олександрович, Вінницький державний аграрний університет, професор кафедри технології виробництва продукції тваринництва
Офіційні опоненти:
доктор сільськогосподарських наук, професор Півторак Ярослав Іванович, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького, професор кафедри годівлі тварин та технології кормів.
доктор сільськогосподарських наук, професор Дяченко Леонід Сидорович, Білоцерківський національний аграрний університет, професор кафедри технології переробки продукції тваринництва та виробництва комбікормів.
Захист дисертації відбудеться “21” березня 2008 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.826.02 у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 50, аудиторія №1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького, м. Львів, вул. Пекарська, 50.
Автореферат розісланий “19” лютого 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Слобода


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збільшення об’ємів виробництва свинини в значній мірі можна забезпечити, застосовуючи в годівлі свиней збагачуючі основний раціон кормові добавки різної природи. Адже в даний час переважна більшість свинини виробляється в господарствах різних організаційних форм на кормах власного виробництва і не завжди є можливість використовувати престартерні, стартерні чи інші комбікорми заводського виробництва, що особливо важливо при вирощуванні молодняку. Науково-технічний прогрес в тваринництві і кормовиробництві зумовлює появу нових, або ж удосконалення існуючих кормових добавок та стимуляторів обмінних процесів в організмі тварин. Використовуючи їх в годівлі свиней, важливо знати не тільки вплив на продуктивність, а й на якість одержуваної продукції та стан внутрішніх органів і систем тварин, від яких залежить успішний ріст і розвиток в створюваних кормових умовах.
Дослідженнями А.М. Венедиктова (1976), Г.Т. Кліценка (1980), Б.Д. Кальницького (1985), Г.О. Богданова (1986), В.І. Георгієвського (1990), Р.Н. Одинець (1973) та інших теоретично обґрунтована фізіологічна роль та доцільність використання у тваринництві біологічно активних добавок та окремих стимуляторів росту тварин. Практичному використанню кормових добавок у вигляді преміксів та інших форм сприяють науково-практичні узагальнення К.М. Солнцева (1980), Б.С. Орлінського (1984), В.Ю. Чумаченка (1989) І.Т. Кіщака (1995), А.І. Свєженцова, Р.Й. Кравціва, Я.І. Півторака (2006) та інших дослідників.
До нових біологічно активних кормових добавок відноситься і міновіт, що містить збалансований комплекс мікроелементів, вітаміни групи В та ферментний препарат мацеразу пектолітичної дії, згідно ТУ У 15.7-30165603-015:2007. Однак, у свинарстві міновіт ще не використовувався. Тому основний напрямок наукових досліджень полягає у встановленні ефективності та доцільності його використання в годівлі молодняку свиней різних вікових груп при вирощуванні на м'ясо.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною наукової теми: “Вивчити ефективність використання ферментних, мікробіальних препаратів та їх композиції з мінеральними речовинами і вітамінами в раціонах свиней при вирощуванні на м'ясо”, яка розроблялася на факультеті технології виробництва і переробки продукції тваринництва Вінницького державного аграрного університету в 2001-2005 роках і відносилась до науково-технічної програми 0.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Вплив згодовування міновіту на продуктивність, обмін речовин, якість м’яса та стан внутрішніх органів свиней

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок