Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка комплексу технічних заходів по захисту водойм від забруднення нафтопродуктами

Розробка комплексу технічних заходів по захисту водойм від забруднення нафтопродуктами

Назва:
Розробка комплексу технічних заходів по захисту водойм від забруднення нафтопродуктами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Хохотва Олександр Петрович
УДК 66.065:621.039
Розробка комплексу технічних заходів по захисту водойм від забруднення нафтопродуктами
Спеціальність 21.06.01 - Екологічна безпека
Автореферат
дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України на кафедрі екології та технології рослинних полімерів
Науковий керівник: | доктор технічних наук, доцент
Гомеля Микола Дмитрович,
Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут",
кафедра екології та технології рослинних полімерів,
завідуючий кафедрою
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Хоружий Петро Данилович,
Інститут гідротехніки та меліорації УААН,
завідуючий відділом водопостачання та каналізації
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Донченко Маргарита Іванівна,
Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", провідний науковий співробітник
Провідна установа: | Київський національний університет будівництва і архітектури
Міністерства освіти і науки України, м. Київ, кафедра водопостачання
Захист відбудеться "14" лютого 2005 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.05 в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" за адресою: 03056, м. Київ, просп. Перемоги 37, корп. 21, ауд. 212.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" за адресою: 03056, м. Київ, просп. Перемоги 37.
Автореферат розісланий "13"січня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.002.05,
кандидат технічних наук, професор |
В.Я. Круглицька


Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Нафта і нафтопродукти є в наш час одними з найнебезпечніших забруднювачів природних вод. Широке та різноманітне застосування нафтопродуктів у народному господарстві як палив, індустріальних масел, мастил, емульсій, розчинників призводить до того, що стічні води майже всіх промислових і транспортних підприємств у різних кількостях містять нафтові забруднення. Особливо великі об’єми забруднених нафтопродуктами вод утворюються при експлуатації водооборотних систем охолодження нафтопереробних заводів.
З розвитком промисловості, транспорту забруднення Світового океану зростає й набуває глобального характеру. Особливістю викидів нафтопереробних заводів та хімічної промисловості є їх локальний характер, що призводить до утворення високих концентрацій нафти і нафтопродуктів на обмеженій, переважно прибережній ділянці морської акваторії. Смоли і асфальтени є компонентами нафтового забруднення, найбільш стійкими до впливу зовнішніх факторів.
Широке розповсюдження плівкової нафти впливає на природу океану та клімат Землі, вміст кисню і водяної пари в атмосфері. Нафтопродукти, що надходять до Світового океану, знижують здатність води до природного самоочищення, змінюють санітарний режим, стимулюють розвиток деяких патогенних бактерій та вірусів. Негативний вплив нафтових забруднень позначається і на інших ланках природних екосистем, включаючи водорості, ракоподібні, молюски, риби та інші.
Зростаюча зацікавленість у консервуванні національних водних ресурсів безпосередньо впливає на промислові та нафтопереробні підприємства. Галузі промисловості стикаються з більш жорсткими нормативами скиду нафтовмісних стічних вод, невиконання яких, у поєднанні з посиленим контролем з боку екологічних та санітарно-епідеміологічних організацій, може потенційно вилитися у досить суттєві штрафи.
Запобігання потраплянню нафтопродуктів у навколишнє середовище шляхом знешкодження стічних вод є одним з заходів, спрямованих на посилення екологічної безпеки держави. Існуючі технології очистки води від нафтопродуктів не повністю відповідають сучасним вимогам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Розробка комплексу технічних заходів по захисту водойм від забруднення нафтопродуктами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок