Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСОБИ ЗАПОБІГАННЯ ТА КОРЕКЦІЇ ФРУСТРАЦІЇ У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МОЛОДИХ УЧИТЕЛІВ

ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСОБИ ЗАПОБІГАННЯ ТА КОРЕКЦІЇ ФРУСТРАЦІЇ У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МОЛОДИХ УЧИТЕЛІВ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСОБИ ЗАПОБІГАННЯ ТА КОРЕКЦІЇ ФРУСТРАЦІЇ У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МОЛОДИХ УЧИТЕЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,05 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України
ХОЛОДОВА ОЛЬГА ОЛЕКСІЇВНА
УДК 316.6
ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСОБИ ЗАПОБІГАННЯ ТА КОРЕКЦІЇ ФРУСТРАЦІЇ У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
МОЛОДИХ УЧИТЕЛІВ
Спеціальність 19.00.05 — соціальна психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ — 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті психології імені Г.С.Костюка АПН України, лабораторія соціальної психології
Науковий керівник: – доктор філософських наук, професор
Циба Віталій Трохимович,
Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України,
зав. лабораторії соціальної психології
Офіційні опоненти: – доктор соціологічних наук, професор
Пірен Марія Іванівна,
Національна Академія державного управління
при Президентові України, професор кафедри
політології
кандидат філософських наук, доцент,
Корнєв Микола Ничипорович,
Національний університет імені Тараса Шевченка,
зав. кафедрою соціальної психології
Провідна установа: – Інститут соціальної та політичної психології АПН України, лабораторія психології мас та організацій.
Захист відбудеться 27 січня 2004 року об 11.00 годинні на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології імені Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ – 33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології імені Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розісланий ”26“ грудня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О.Балл.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Проблема професійної готовності фахівця до умов трудової діяльності належить до найактуальніших у психології. Важливе місце у вирішенні цієї проблеми посідає вивчення посутніх рис явища фрустрації, а також віднаходження психологічних засобів впливу на даний психічний стан.
Педагогічна сфера у даному дослідженні розглядається як середовище, якому властиві певні специфічні вирізнювальні риси організаційного та соціального характеру. Це, зокрема, наявність статусної ієрархії працівників, поведінкових і ціннісно-смислових норм, поділяння яких зумовлює зовнішньо-декларативний план соціалізації. Така визначеність умов, у яких відбувається професійна адаптація учителів-початківців, необхідно зумовлює присутність шерегу бар’єрів як точок суперечності між, з одного боку, реально діючими нормами та способами діяльності педагогів, а, з іншого, нормами, які поділяються педагогами, увійшли у їхній усвідомлений досвід, однак не можуть бути реалізовані. Зіткнення з такими бар’єрами, за відсутності відповідної готовності, може вести до виникнення фрустрацій. Зазначена особливість педагогічної діяльності, як виду діяльності організаційної, вимагає вивчення специфіки самої її організації як детермінативної щодо виникнення фрустрацій, а також у практичному плані — забезпечення відповідної підготовки фахівців, формування в них стійкості до фрустраторів. У контексті соціальної психології, виходячи з пізнавальних парадигм якої і провадилось дослідження, фрустрація у професійній діяльності виступає наслідком певної якості соціальної структури на соцієтальному рівні, є проявом загальнокультурної еволюції педагогічної сфери. Таким чином, дослідження фрустрацій у професійному становленні вимагає щонайпильнішої уваги з боку психологічної науки загалом і соціальної психології зокрема.
Фрустрація спостерігається в загальному контексті адаптації до визначених форм діяльності (що є характерним для професійної адаптації і, зазвичай, має місце на початку трудової діяльності). Відтак, педагогічна діяльність може розглядатися як потенційно фруструюча. Перехід цієї потенційності у конкретну психічну реальність (її проявлення) залежить від багатьох чинників і є багатоманітним. Сам цей процес є об'єктивно необхідним і неминучим. Однак, чільну роль у його розгортанні відіграють особистісні чинники (мотиви, потреби, коґнітивні структури, усталені поведінкові стереотипи тощо), усі ті індивідуально-психологічні властивості, які зумовлюють інтерпретації та способи реакцій суб'єкта.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСОБИ ЗАПОБІГАННЯ ТА КОРЕКЦІЇ ФРУСТРАЦІЇ У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МОЛОДИХ УЧИТЕЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок