Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОДІЇ ПОМІРНОГО БАКТЕРІОФАГА Р1 ESCHERICHIA COLI З ФІТОПАТОГЕННИМИ БАКТЕРІЯМИ РОДУ ERWINIA

ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОДІЇ ПОМІРНОГО БАКТЕРІОФАГА Р1 ESCHERICHIA COLI З ФІТОПАТОГЕННИМИ БАКТЕРІЯМИ РОДУ ERWINIA

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОДІЇ ПОМІРНОГО БАКТЕРІОФАГА Р1 ESCHERICHIA COLI З ФІТОПАТОГЕННИМИ БАКТЕРІЯМИ РОДУ ERWINIA
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,06 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ І ВІРУСОЛОГІЇ ІМ. Д.К. ЗАБОЛОТНОГО
Бурова Лариса Михайлівна
УДК 578.26:579.842.1/.2
ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОДІЇ ПОМІРНОГО БАКТЕРІОФАГА Р1 ESCHERICHIA COLI З ФІТОПАТОГЕННИМИ БАКТЕРІЯМИ
РОДУ ERWINIA
03.00.06 – вірусологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
біологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі молекулярної генетики бактеріофагів Інституту мікробіології і вірусології ім Д.К. Заболотного Національної академії наук України
Науковий керівник–доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Товкач Федір Іванович,
Інститут мікробіології і вірусологіїім Д.К. Заболотного
НАН України, завідувач відділу молекулярної генетики бактеріофагів
Офіційні опоненти – доктор біологічних наук професор, член-кор. НАНУ
Мацелюх Богдан Павлович,
Інститут мікробіології і вірусологі ім.Д.К.Заболотного завідувач відділу генетики мікроорганізмів
доктор біологічних наук, професор, академік УААН
Бойко Анатолій Леонідович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор кафедри вірусології
Захист відбудеться 21 листопада 2007 року о 12 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.233.01 Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України за адресою: Д03680, м. Київ ДСП, вул. Заболотного, 154, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України за адресою: м. Київ, вул. Заболотного, 154.
Автореферат розісланий “19” жовтня 2007 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук, с.н.с Пуріш Л.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний стан молекулярної мікробіології та бактеріофагії характеризується лавиноподібним потоком інформації про автономні генетичні елементи бактерій (AГE) Frost et al., 2005. Для складних AГE, таких як помірні бактеріофаги, коньюгативні транспозони, плазміди та інсерційні послідовності, при їх поєднанні, наприклад, в складі генних островів, властива строга мозаїчність і генетична пластичність Крылов, 2003. За рахунок мобільності AГE значно розширюються можливості бактеріальної популяції при адаптації. У випадку мікроорганізмів, патогенних для людини і тварин, горизонтальне перенесення генів, обумовлене AГE, призводить до виникнення нових форм і/або нових штамів. Останні характеризуються підвищеною або множинною стійкістю до антибіотиків і, як правило, посиленим патогенним потенціалом Mazel, 2006.
На відміну від бактерій, патогенних для людини, ступінь вивчення АГЕ фітопатогенних бактерій знаходиться на більш низькому рівні, хоча їхня роль у взаємодії рослина-мікроорганізм не викликає сумнівів Toth et al., 2006. Бактерії роду Erwinia є практично важливими фітопатогенами, які характеризуються великою генною різноманітністю Yap et al., 2004, характеризуються розвинутою системою патогенних факторів, включаючи екзогенний ферментативний комплекс пектиназ, целюлаз, протеаз і системи секреції типів ІІ та ІІІ.
Нещодавно показано, що до патогенності Erwinia carotovora має відношення помірний бактеріофаг ZF40 Кушкина и др., 2006, а також встановлено, що близько 30% її штамів несуть криптичні плазміди різного розміру Товкач, 2001.
Однак, причетність АГЕ до патогенезу та їх значення в екології фітопатогенних ервіній однозначно не встановлено. Причина цього, багато в чому, пов’язана з відсутністю зручних молекулярно-генетичних підходів та інструментів, на пошук яких і скерована дана робота.
В силу полівалентної природи і плазмідного стану профага, помірний коліфаг Р1 на даний момент є найбільш розвинутим інструментом для вивчення молекулярної генетики представників родини Enterobacteriaceae [Westwater et al., 2002]. Тим не менш, у випадку бактерій роду Erwinia він використовувався лише спорадично [Белясова и др., 1990], що не дозволило скласти більш-менш точного уявлення про особливості даної фагової гетерологічної системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОДІЇ ПОМІРНОГО БАКТЕРІОФАГА Р1 ESCHERICHIA COLI З ФІТОПАТОГЕННИМИ БАКТЕРІЯМИ РОДУ ERWINIA

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок