Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКО-РОСІЙСЬКІ ВІДНОСИНИ: КВІТЕНЬ – ГРУДЕНЬ 1918 РОКУ

УКРАЇНСЬКО-РОСІЙСЬКІ ВІДНОСИНИ: КВІТЕНЬ – ГРУДЕНЬ 1918 РОКУ

Назва:
УКРАЇНСЬКО-РОСІЙСЬКІ ВІДНОСИНИ: КВІТЕНЬ – ГРУДЕНЬ 1918 РОКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,83 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ АРХЕОГРАФІЇ ТА ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА ІМЕНІ М.С.ГРУШЕВСЬКОГО
БОРИСЕНКО Сергій Анатолійович
УДК 94:341.8(477+470)”1918.04.12”.
УКРАЇНСЬКО-РОСІЙСЬКІ ВІДНОСИНИ:
КВІТЕНЬ – ГРУДЕНЬ 1918 РОКУ
07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі вивчення та публікації зарубіжних джерел з історії України Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Пиріг Руслан Якович,
Інститут історії України НАН України,
відділ історії української революції,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Варварцев Микола Миколайович,
Інститут історії України НАН України,
відділ всесвітньої історії та міжнародних відносин,
головний науковий співробітник
кандидат історичних наук, доцент
Проданюк Федір Миколайович,
Київський національний університет
технологій та дизайну,
кафедра українознавства, доцент
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра історії Росії
Захист відбудеться “25” грудня 2003 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.228.01. Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий “22” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Песчаний О.О.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Геополітичні зміни, які заторкнули всю систему міжнародних відносин наприкінці ХХ ст., і поява на політичній карті світу цілого ряду нових державних утворень спричинили потребу наукового переосмислення історії народів, які тривалий час не мали власної державності і як складова імперій були об’єктом політичного протистояння у регіональному і світовому масштабі.
Розпад СРСР і створення на його теренах нових незалежних держав стало однією з найбільш значних подій сучасного міжнародного життя. Ліквідація наддержави відбулася шляхом відокремлення від союзного центру – національних частин, колишніх радянських республік.
У третє тисячоліття Україна і Росія увійшли як два рівноправні суб’єкти міжнародних відносин. Увесь шлях їхніх новітніх взаємин наповнений складними перипетіями гармонізації національних інтересів, вироблення концепції особливого стратегічного партнерства, узгодження прагматичних інтересів сторін з визначенням фундаментальних орієнтирів розвитку.
Складне становлення взаємовідносин і безліч невирішених проблем між колишньою метрополією і новоствореними державами, спонукають істориків і політологів звертатися до минулих подій, досвіду стосунків між Росією та національними утвореннями, шукати в них відповіді на сучасні нагальні питання.
Потреба в дослідженні історії українсько-російських відносин обумовлюється також наявністю суперечливої діалектики між політикою, орієнтованою на можливості швидкого налагодження рівноправного партнерства з Росією, і водночас встановлення добрих та тісних стосунків із західними демократіями, входження до європейських та трансатлантичних структур.
Тому, одним з актуальних завдань сучасної історичної науки є вивчення українсько-російських відносин, особливо доби визвольних змагань початку ХХ ст., коли Україна здобула незалежність і утвердження її суверенітету визначальним чином залежало від “російського фактора”.
Українсько-російські стосунки доби Гетьманату є досить цікавими з точки зору історичної і повчальними у сенсі політологічному. Інтерес до цієї проблематики актуалізується також значним ступенем схожості нинішніх і тогочасних обставин, подій і процесів. До того ж у вітчизняній історіографії відсутнє спеціальне комплексне дослідження цього відтинку українсько-російських відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКО-РОСІЙСЬКІ ВІДНОСИНИ: КВІТЕНЬ – ГРУДЕНЬ 1918 РОКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок