Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Непертурбативна динаміка калібрувальних полів на ґратці

Непертурбативна динаміка калібрувальних полів на ґратці

Назва:
Непертурбативна динаміка калібрувальних полів на ґратці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,04 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Національна академія наук України
Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова
Борисенко Олег Анатолійович
УДК 539.121.7+539.128
Непертурбативна динаміка
калібрувальних полів на ґратці
01.04.02 – теоретична фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
КИЇВ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова Національної академії наук України
Офіційні опоненти: 1. доктор фізико-математичних наук, професор Приєзжев Вячеслав Борисович – Об’єднаний інститут ядерних досліджень, м. Дубна, Росія, начальник сектору математичних методів в теоретичній фізиці.
2. доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Ситенко Юрій Олексійович – Інститут теоретичної фізики ім. М.М.Боголюбова НАН України, м. Київ, завідувач відділу теорії ядра і квантової теорії поля.
3. доктор фізико-математичних наук, професор Скалозуб Володимир Васильович – Дніпропетровський національний університет, м. Дніпропетровськ, завідувач кафедри квантової макрофізики.
Провідна установа: Національний науковий центр “Харківський фізико-технічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться 24.06.2003 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.191.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора фізико-математичних наук в Інституті теоретичної фізики НАН України (03143, м. Київ, вул. Метрологічна 14б, ауд. 321).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту теоретичної фізики НАН України.
Автореферат розісланий 22.05.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор фіз.-мат. наук Кузьмичев В.Є.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблеми, пов'язані з глибоким проникненням у фізику непертурбативних явищ у різних сильновзаємодіючих системах, знаходяться в центрі уваги теоретиків протягом останніх тридцяти років. До числа таких явищ відносяться, в першу чергу, конфайнмент кварків, порушення киральної симетрії і фазові переходи в сильновзаємодіючий матерії при скінченних температурах і/або баріонних густинах. Сьогодні загальноприйнято, що сильні взаємодії описуються квантовою хромодинамікою (КХД) – квантовою теорією поля (КТП) взаємодіючих кварків і глюонів. Останні описуються неабелевими калібрувальними полями з локальною групою симетрії SU(3). Основна проблема при використанні КХД полягає в тому, що найбільш важлива частина динаміки неабелевих калібрувальних полів не може бути описана стандартними пертурбативними методами і вимагає розвитку цілком непертурбативних підходів. Те ж саме стосується інших сильновзаємодіючих систем, таких, як двовимірні неабелеві моделі з безперервною глобальною симетрією. Тому опис непертурбативної динаміки неабелевих полів, можна без перебільшення сказати, залишається чи не найактуальнішою задачею сучасної теоретичної фізики. Особливо важливим це стало в останні роки, у зв'язку з гігантським прогресом в експериментальних пошуках кварк-глюонної плазми в зіткненнях ультрарелятивістських ядер, істотно просунутих у ЦЕРНі й інших експериментальних центрах. Практично всі значні теоретичні успіхи, що досягнуті при вивченні квантових калібрувальних полів, пов'язані з дослідженнями гратчатих калібрувальних теорій (ГКТ). Квантування полів на ґратці являє собою істотно непертурбативний алгоритм побудови континуальної КТП, що зберігає калібрувальну інваріантість і дає можливість визначити квантову теорію при всіх значеннях константи зв'язку. У рамках ГКТ можна використовувати математичні методи, відмінні від пертурбативних методів, такі, як розкладання сильного зв'язку і Монте-Карловскі (МК) симуляції. Серед найбільш важливих результатів, отриманих при використанні ГКТ - доказ конфайнменту в області сильного зв'язку, передбачення й опис фазових переходів деконфайнменту і відновлення киральної симетрії при високих температурах. Проте ряд найважливіших і злободенних проблем, таких, як усвідомлення механізму конфайнменту в області слабкої голої константи зв'язку, виявлення фазової структури калібрувальних моделей з динамічними полями матерії, як при нульових, так і при скінченних температурах, опис високотемпературної фази кварк-глюонної плазми в КХД, залишаються невирішеними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: Непертурбативна динаміка калібрувальних полів на ґратці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок