Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ЕКОНОМІЧНИХ ВЗАЄМОВІДНОСИН В СИСТЕМІ ЗЕРНОПРОДУКТОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ АПК

РОЗВИТОК ЕКОНОМІЧНИХ ВЗАЄМОВІДНОСИН В СИСТЕМІ ЗЕРНОПРОДУКТОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ АПК

Назва:
РОЗВИТОК ЕКОНОМІЧНИХ ВЗАЄМОВІДНОСИН В СИСТЕМІ ЗЕРНОПРОДУКТОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ АПК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,43 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛИНЕНКО Андрій Володимирович
УДК 664:347.435
РОЗВИТОК ЕКОНОМІЧНИХ ВЗАЄМОВІДНОСИН
В СИСТЕМІ ЗЕРНОПРОДУКТОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ АПК
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Гуманітарному університеті “Запорізький інститут державного та муніципального управління”
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Дацій Олександр Іванович,
Гуманітарний університет “Запорізький
інститут державного та муніципального
управління”,
декан економічного факультету.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Малік Микола Йосипович,
Інститут аграрної економіки УААН,
завідувач відділу підприємництва;
кандидат економічних наук, доцент
Вініченко Ігор Іванович,
Дніпропетровський державний
аграрний університет,
доцент кафедри економічної теорії
та економіки сільського господарства.
Провідна установа – Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва Міністерства аграрної політики України, кафедра організації виробництва та агробізнесу, м. Харків.
Захист відбудеться 23 квітня 2004 р. о 13  годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий 17 березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зернопродуктовий підкомплекс АПК є важливою складовою економіки України, його розвиток великою мірою визначає рівень забезпечення населення достатньою кількістю вітчизняних продуктів харчування та соціально-економічну ситуацію в країні. Останнім часом дещо покращилися економічні показники роботи аграрних підприємств, що вказує на початок позитивного впливу реформування. Але ще потрібні роки, щоб в економічному та соціальному аспектах сільське господарство досягло рівня 1990 р. Так, валовий збір зернових у 1986 – 1990 рр. у середньому за рік становив 47,4 млн т, у т.ч. у 1990 р. – 51 млн т. У 2000 р. він сягав тільки 24,5 млн т, тобто скоротився більш ніж у два рази. У 2001 та 2002 роках збільшився валовий збір зернових до 40 млн т. Однак він зменшився майже вдвічі в 2003 році. Зазначені тенденції загрожують продовольчій безпеці України. Так, виробництво хліба та хлібобулочних виробів знизилося в 2002 році більш ніж у два рази порівняно з 1992 роком. Зменшилося споживання основних продуктів харчування. Загострення продовольчої проблеми в Україні збіглося в часі з обмеженням можливостей держави щодо надання належної економічної допомоги товаровиробникам для стабілізації й розвитку зернової галузі. Проведена приватизація в харчовій і переробній промисловості не сприяла підвищенню ефективності функціонування підприємств основного та переробного виробництв. Унаслідок цього в аграрних товаровиробників втрачена зацікавленість у постачанні продукції на переробку, а в переробних підприємств зруйнована сировинна база й не завантажені власні потужності.
Питання розвитку економічних взаємовідносин у зернопродуктовому підкомплексі АПК завжди були в полі зору науковців, спеціалістів і практиків та одержали належне відображення в наукових працях багатьох вітчизняних та зарубіжних вчених-економістів: В.Т. Александрова, В.І. Бойка, М. Вандевьєра, І.І. Вініченка, Т.Г. Гайдука, М.В. Гладія, М.Г. Лобаса, М.Й. Маліка, З.П. Ніколаєвої, Б.Й. Пасхавера, П.Т. Саблука, С.В. Тютюнника, Л.М. Худолій та ін.
Проте система економічних відносин в АПК відстає від сучасних вимог. Зокрема, не вирішено ряд методологічних питань, пов’язаних із розробкою моделі регіонального зернопродуктового підкомплексу, вдосконаленням форм інтеграції, обґрунтуванням системи критеріїв ефективної участі окремих підприємств в інтегрованих об’єднаннях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК ЕКОНОМІЧНИХ ВЗАЄМОВІДНОСИН В СИСТЕМІ ЗЕРНОПРОДУКТОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ АПК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок