Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ МОТИВАЦІЙНИХ МЕХАНІЗМІВ У СФЕРІ ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ МОТИВАЦІЙНИХ МЕХАНІЗМІВ У СФЕРІ ПІДПРИЄМНИЦТВА

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ МОТИВАЦІЙНИХ МЕХАНІЗМІВ У СФЕРІ ПІДПРИЄМНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,13 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ПРИТУЛА ОЛЕНА ВАСИЛІВНА
УДК 338: 658.3
 
ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ МОТИВАЦІЙНИХ МЕХАНІЗМІВ У СФЕРІ ПІДПРИЄМНИЦТВА
Спеціальність: 08.06.02 – Підприємництво, менеджмент та маркетинг
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Луцькому державному технічному університеті
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
Козоріз Марія Андріївна,
Інститут регіональних досліджень
НАН України, завідувач відділу
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор
Кузьмін Олег Євгенович,
Національний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри
кандидат економічних наук,
Гомольська Наталія Іванівна,
старший науковий співробітник
Інституту регіональних досліджень
НАН України
Провідна установа: |
Чернівецький державний університет
ім. Юрія Федьковича, кафедра міжнародної економіки та економіки підприємства
Захист відбудеться “16” “листопада” 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.154.01 по захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м.Львів, вул.Козельницька,4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м.Львів, вул.Козельницька,4.
Автореферат розісланий “15” “жовтня” | 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат
економічних наук |
Жовтанецький В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність теми дослідження. Дослідження показали, що підприємництво в Україні розвивається досить швидкими темпами, проте значного впливу на підвищення ефективності економіки поки що не забезпечує. Тому важливою проблемою сьогодення є розробка таких мотиваційних механізмів, які б заохочували людину до успішної підприємницької діяльності, сприяли підвищенню ефективності функціонування підприємницьких структур та активно впливали на розвиток національної економіки. Слід констатувати, що у вітчизняній практиці такі питання в недостатній мірі вивчені з теоретичних позицій і майже не використовуються в практичній діяльності.
В розробку мотиваційних механізмів слід покласти спільність інтересів основних суб’єктів господарювання, включаючи державу, підприємців-власників та найманих працівників.
Розробці і використанню мотиваційних механізмів в зарубіжній теорії і практиці приділяється велика увага. Теоретичні положення формування мотиваційної поведінки людини в процесі виробництва висвітлені в роботах А.Сміта, Ф.Тейлора, Е.Мейо, А.Маслоу, В.Врума, Л.Портера, Е.Лоулера, Ф.Герцберга, Д.МакКлеланда та інших. Ними розроблені різні теорії побудови мотиваційних механізмів і їх використання в практиці господарювання. Наявність різних теоретичних і методологічних підходів вимагає дослідження і вибору найбільш доцільних з них для побудови ефективної системи управління вітчизняними підприємницькими структурами. При цьому слід враховувати, що в країнах з розвинутою економікою на поведінку найманих працівників впливає певна сукупність факторів, які не повністю можуть бути використані у вітчизняній практиці. У вітчизняній економічній літературі такі питання висвітлювались в дослідженнях Д.Богині, Є.Бойка, С. Вовканича, М.Долішнього, В.Євдокименка, С.Злупка, М.Козоріз, А.Колота, І. Кравченко, О.Кузьміна, В.Куценко, Є.Лібанової, А.Мельник, В.Онікієнка, Н.Павловської, Я.Побурка та інших.
Проте багато питань потребують додаткових досліджень, оскільки економічна ситуація в країні постійно змінюється. Зокрема це стосується визначення особливостей поведінки в умовах перехідної економіки підприємців-власників, які не порушуючи чинного законодавства, мають забезпечувати успішну діяльність, створювати нові робочі місця, встановлювати відповідну винагороду за результати праці найманим працівникам. Необхідно дослідити та визначити можливі варіанти поведінки найманого працівника, який повинен працювати з повною віддачею і задовольняти власні інтереси за рахунок результатів праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ МОТИВАЦІЙНИХ МЕХАНІЗМІВ У СФЕРІ ПІДПРИЄМНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок