Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ СТАНОВЛЕННЯ ВИХОВНИХ СИСТЕМ СУЧАСНИХ ГІМНАЗІЙ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ СТАНОВЛЕННЯ ВИХОВНИХ СИСТЕМ СУЧАСНИХ ГІМНАЗІЙ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ СТАНОВЛЕННЯ ВИХОВНИХ СИСТЕМ СУЧАСНИХ ГІМНАЗІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,25 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ПОГОРІЛА ІРИНА ОЛЕГІВНА
УДК 37.03:373.54
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ СТАНОВЛЕННЯ ВИХОВНИХ СИСТЕМ СУЧАСНИХ ГІМНАЗІЙ
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем виховання АПН України
Наукові керівники
кандидат історичних наук
Єрмаков Іван Гнатович,
Інститут педагогіки АПН України, старший науковий співробітник лабораторії педагогічних інновацій;
доктор біологічних наук, професор
Романенко Олександр Вікторович,
Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, завідувач кафедри біології
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор
Коберник Олександр Миколайович,
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, декан технолого-педагогічного факультету;
кандидат педагогічних наук Лопухівська Алла Василівна,
Інститут педагогіки АПН України, старший науковий співробітник лабораторії сільської школи.
Провідна установа
Житомирський державний університет імені Івана Франка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Житомир.
Захист відбудеться „7” червня 2005 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “5” травня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П. Пустовіт


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний стан розвитку нашого суспільства характеризується динамічними змінами в освітній сфері, гуманізацією і демократизацією виховного процесу, посиленням уваги до підростаючої особистості.
У цьому зв’язку у Концепції розвитку загальної середньої освіти зокрема зазначається, що одним з основних шляхів реформування процесу виховання є створення в кожній школі власної виховної системи.
Тому сучасний стан виховної роботи в загальноосвітніх навчально-виховних закладах, зокрема гімназіях, потребує переосмислення мети, принципів, змісту, форм і методів виховання, впровадження інноваційних технологій, створення гуманістичної виховної системи, яка є одним із визначальних факторів, що позитивно впливають на розвиток і саморозвиток особистості.
На застосуванні системного підходу до цілісного процесу виховання особистості наголошують Ю. Бабанський, А. Куракін, Н. Щуркова, О. Савченко, Т. Сущенко. Методологічний аспект такого виховного процесу розкрито у дослідженнях Б. Бітінаса, К. Бондаревської, О. Коберника, О. Сухомлинської та ін.
Наукові засади становлення виховних систем обґрунтовано у працях В. Караковського, Л. Новикової, Н. Селіванової, О. Сидоркіна, Є. Степанова, І. Осадчого. Так, Л. Новиковою були виявлені й охарактеризовані в контексті розвитку виховних систем процеси інтеграції та диференціації, що дозволило розглянути їх у діалектичному вимірі.
Для розробки концепції виховної системи важливе значення мають дослідження І. Єрмакова, Л. Сохань (проблеми життєтворчості учнів), І. Беха (особистісно орієнтований підхід до розвитку учнів), Г. Балла, С. Курганова (діалог культур).
Виховну систему як об’єкт управління охарактеризував В. Караковський. Особливості становлення й функціонування виховних просторів розкриті в дослідженнях І. Демакової, О. Сидоркіна. Процес соціалізації особистості в умовах відкритої соціально-педагогічної системи вивчали Т. Алєксєєнко, В. Болгаріна, І. Звєрєва, Г. Лактіонова. Роль і місце класного колективу у виховній системі розглядали Н. Селіванова, З. Шиліна та ін. Проблеми взаємодії особистості та середовища досліджували В. Бочарова, С. Гончаренко, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ СТАНОВЛЕННЯ ВИХОВНИХ СИСТЕМ СУЧАСНИХ ГІМНАЗІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок