Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВІ ПИТАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ В УКРАЇНІ

ПРАВОВІ ПИТАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ В УКРАЇНІ

Назва:
ПРАВОВІ ПИТАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,94 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Здоровко Людмила Миколаївна
УДК 349.6 (477)
ПРАВОВІ ПИТАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО
ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ В УКРАЇНІ
Спеціальність 12.00.06 - земельне право; аграрне право;
екологічне право; природоресурсове право.
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата юридичних наук
Харків 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі екологічного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор юридичних наук, професор Гетьман Анатолій Павлович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, проректор з навчальної роботи, член-кореспондент АПрН України.
Офіційні опоненти:
- доктор юридичних наук, професор Мунтян Василь Лук'янович, Київський національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, професор кафедри правознавства;
- кандидат юридичних наук, доцент Фролов Максим Олександрович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри трудового, земельного та екологічного права.
Провідна установа - Одеська національна юридична академія, кафедра аграрного, земельного та екологічного права. Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться 21 травня 2003 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д, 64.086.02. у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
Автореферат розісланий 18 квітня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гончаренко В.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Підготовка даного дослідження обумовлена необхідністю розробки питань правового регулювання регіонального екологічного контролю в Україні.
Актуальність теми. Проблема охорони довкілля не тільки продовжує залишатися однією з актуальних і злободенних для України, а й потребує невідкладного вирішення саме сьогодні.
Оновлення екологічного законодавства, створення принципово нових еколого-правових положень та чинників, запровадження ефективного механізму природокористування, охорони довкілля та забезпечення екологічної безпеки - це ті структурні елементи, які покликані зрушити з місця свідомість всього українського суспільства в напрямку вирішення екологічної проблеми. Багато чого залежить і від належного виконання екологічного законодавства України всіма його суб'єктами. Практиці застосування екологічного законодавства відома низка чинників, які впливають на стан і характер його реалізації. Це організаційні, економічні, політичні, ідеологічні, правові гарантії. Серед цих гарантій чільне місце посідають екологічний контроль в цілому, а також його різновид - регіональний екологічний контроль, який є одним з найбільш ефективних інструментів забезпечення належної реалізації еколого-правових норм.
Для стабільного екологічного розвитку суспільства та ефективного функціонування державної екологічної політики необхідно забезпечити баланс загальнодержавних інтересів з інтересами населення регіонів і територіальних громад на основі принципів унітарності держави та цілісності її території.
Це зумовлює потребу в дослідженні не тільки загальнотеоретичних аспектів організації та здійснення екологічного контролю на загальнодержавному (національному) рівні, а й, що є важливим та актуальним, організаційно-правових засад регіонального екологічного контролю. Повільність темпів та незадовільний стан охорони довкілля і забезпечення екологічної безпеки на рівні регіонів, де виникає відповідна екологічна ситуація, свідчить про відсутність належного екологічного контролю в регіонах та його сталого правового забезпечення.
Зазначене визначає актуальність наукових досліджень проблеми правового регулювання організації та здійснення регіонального екологічного контролю.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПРАВОВІ ПИТАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок