Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКО-КИТАЙСЬКІ ВІДНОСИНИ (1949-1959)

УКРАЇНСЬКО-КИТАЙСЬКІ ВІДНОСИНИ (1949-1959)

Назва:
УКРАЇНСЬКО-КИТАЙСЬКІ ВІДНОСИНИ (1949-1959)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,50 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ ІНСТИТУТ СХОДОЗНАВСТВА ім. А. КРИМСЬКОГО
УРУСОВ Володимир Борисович
УДК 94(477):94(5) “1949-1959”
УКРАЇНСЬКО-КИТАЙСЬКІ ВІДНОСИНИ (1949-1959)
07.00.02 – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі Далекого Сходу Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України.
Науковий керівник:
кандидат історичних наук, професор
Седнєв Владислав Володимирович,
провідний науковий співробітник Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАН України
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
Лещенко Леонід Овдійович,
головний науковий співробітник Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАН України
кандидат історичних наук
Таран Макар Анатолійович,
асистент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Провідна установа:
Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України
Захист відбудеться “02” березня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.174.01 в Інституті сходознавства ім. А. Кримського НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту сходознавства
НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4, к.207.
Автореферат розісланий “28” січня 2005 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук О.Д. Василюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Історія розвитку українсько-китайських відносин з міжнародно-правової точки зору почалась 4 січня 1992 року із встановленням дипломатичних відносин між незалежною Україною та КНР. Але фактично це співробітництво було започатковане значно раніше. Вже невдовзі після 1 жовтня 1949 року, коли була створена Китайська Народна Республіка, Радянська Україна, як одна з найбільш промислово розвинених республік СРСР, стала активним суб’єктом радянсько-китайських відносин, отримала офіційне представництво в ООН. Так, на кінець 50-х років вага УРСР у зовнішньоторговельному обігу СРСР, та у поставках для об’єктів, які будувалися при сприянні СРСР, становила приблизно 25%. А частка УРСР у загальносоюзному експорті становила по чавуну 98,3%, а по прокату – 63,4%. У 50-ті роки співробітництво між СРСР і КНР відзначалось масштабністю і динамізмом. По висхідній розвивалися торговельно-економічні, науково-технічні та культурні зв’язки обох країн. УРСР брала участь у цьому процесі, який носив характер допомоги розбудові нового Китаю. На практиці це означало, що ленінсько-сталінська модель “нового суспільства” переносилася в КНР. Та усе ж таки допомога була щирою, великою, і дуже нелегкою для виснаженого війною українського народу і, крім того, радянська допомога була на той час для КНР єдиним джерелом для створення промислової бази, розбудови науки та освіти. Численні контакти між представниками Радянської України та КНР, які здійснювались у цей період, хоч і були значною мірою заідеологізовані, але об’єктивно сприяли зближенню народів України та Китаю.
Співробітництво Радянської України з КНР у 50-ті роки сприяло відбудові та зміцненню китайської економіки, підготовці фахівців для подальшого розвитку суспільства. Гуманітарні зв’язки допомагали зближенню народів України та Китаю. Саме в цей період було закладено певний фундамент для розвитку відносин незалежної України і КНР у 90-ті роки.
Актуальність теми. Необхідність всебічного вивчення та аналізу змісту і тенденцій розвитку відносин України з Китаєм зумовлює актуальність цієї теми. Саме у 50-ті роки було започатковане співробітництво наших країн у політичній, економічній, науково-технічній та гуманітарній сферах. Важливим також є дослідження історичних процесів в Україні та КНР в цей період, знаходження нових джерел і введення їх в науковий обіг. Актуальність теми зумовлена динамічним розвитком українсько-китайського співробітництва у 90-х роках, яке відбувалося в умовах формування як самої держави, так і незалежного зовнішньополітичного курсу України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКО-КИТАЙСЬКІ ВІДНОСИНИ (1949-1959)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок