Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА CПОРТСМЕНОК 12-14 РОКІВ У ХУДОЖНІЙ ГІМНАСТИЦІ

ПСИХОФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА CПОРТСМЕНОК 12-14 РОКІВ У ХУДОЖНІЙ ГІМНАСТИЦІ

Назва:
ПСИХОФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА CПОРТСМЕНОК 12-14 РОКІВ У ХУДОЖНІЙ ГІМНАСТИЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,12 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
ШЕЛЬЧУК НАТАЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК: 796. 412. 2. 22
ПСИХОФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА CПОРТСМЕНОК
12-14 РОКІВ У ХУДОЖНІЙ ГІМНАСТИЦІ
24. 00.01 – олімпійський і професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Львівському державному інституті фізичної культури Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент
Леонова Валентина Авксентіївна,
Вінницький державний аграрний університет,
доцент кафедри фізичного виховання;
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Волков Леонід Вікторович,
Переяслав – Хмельницький державний
педагогічний університет імені Григорія
Сковороди, професор кафедри теорії і методики
фізичного виховання;
кандидат психологічних наук, доцент
Баклицька Ольга Петрівна
Львівський державний інститут фізичної
культури, доцент кафедри педагогіки і психології;
Провідна установа – Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, кафедра теорії і методики фізичного виховання
Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “18 “ листопада 2005 р. о 16 год. 30 хв під час засідання спеціалізованої вченої ради К 35.829.01 Львівського державного інституту фізичної культури за адресою: м. Львів, вул. Костюшка, 11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11).
Автореферат розіслано “17” жовтня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Вацеба


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Конкуренція на міжнародній спортивній арені вимагає від спортсменів прояву вольових якостей і психічної стійкості. Ефективність змагальної діяльності в сучасній ситуації визначається не тільки рівнем спеціальної фізичної підготовленості, але в значній мірі й раціональним використанням рухового потенціалу в умовах гострої спортивної боротьби (Зюкова Р.Н., 1988; Артемонова І.Є., 1990; Овчиннікова Н.А., Бірюк О.В., 1991 та інші).
В останні роки інтерес до вивчення психофізичної підготовки спортсменів помітно підвищився (Платонов В.М., Булатова М.М.,1995; Краснов В.П., 2000; Лущак А.І., 2001; Волков Л.В., 2002; та інші). В художній гімнастиці це пов’язано насамперед з помітною перевагою у свій час (впродовж 1980-х років) на міжнародній арені болгарських спортсменок. Останні Олімпійські ігри в Афінах (2004) показали, що при однаковій технічній підготовці українські гімнастки через недостатню психофізичну підготовленість значно поступились росіянкам. Чимало аспектів досліджуваної проблеми поки що недостатньо розроблені. Це питання потребує наукового вирішення саме тому, що розуміння природи психофізичної підготовленості гімнасток, яка дотепер базується, головним чином, на емпіричних уявленнях про взаємозв'язки психіки і моторики (Карпенко Л.П., 2003). Ці уявлення досить суперечливі і не перевірені в лонгітюдних дослідженнях; також відсутні відомості про вікову динамку цих зв’язків.
Етап спортивного вдосконалення розглядається багатьма фахівцями як один з найбільш важливих у системі багаторічної підготовки спортсменів (Кувшиннікова С.А., 1991; Тактак М.В., 1992; Карпенко Л.П., 2003). Саме на цьому етапі закладаються основи майбутньої спортивної майстерності – відбувається оволодіння складно-координаційними рухами, які виконуються в екстремальних умовах, що пов'язано, у свою чергу, з величезною емоційною напругою, яка вимагає прояву вольових якостей та психічної стійкості.
У спортивній науці проведено чимало дисертаційних досліджень, які вирішують актуальні питання, що стосується підготовки висококваліфікованих гімнасток. З введенням у художній гімнастиці нових правил змагань ФІЖ (2001) приоритетним напрямком стало освоєння складних за технічною базою змагальних програм, що можливо лише за умов переведення всього комплексу фізичної підготовки спортсменок на більш якісний рівень (Несторова Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПСИХОФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА CПОРТСМЕНОК 12-14 РОКІВ У ХУДОЖНІЙ ГІМНАСТИЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок