Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИКО-ЛІТЕРАТУРНА КОНЦЕПЦІЯ П.Д. БОБОРИКІНА (П.Д. БОБОРИКІН -- ІСТОРИК РОСІЙСЬКОГО ТА ЄВРОПЕЙСЬКОГО РОМАНУ)

ІСТОРИКО-ЛІТЕРАТУРНА КОНЦЕПЦІЯ П.Д. БОБОРИКІНА (П.Д. БОБОРИКІН -- ІСТОРИК РОСІЙСЬКОГО ТА ЄВРОПЕЙСЬКОГО РОМАНУ)

Назва:
ІСТОРИКО-ЛІТЕРАТУРНА КОНЦЕПЦІЯ П.Д. БОБОРИКІНА (П.Д. БОБОРИКІН -- ІСТОРИК РОСІЙСЬКОГО ТА ЄВРОПЕЙСЬКОГО РОМАНУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,35 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Таврійський національний університет
ім. В. І Вернадського
ДЕРБЕНЬОВА ЛІДІЯ ВІКТОРІВНА
УДК 821.161.1
ІСТОРИКО-ЛІТЕРАТУРНА КОНЦЕПЦІЯ П.Д. БОБОРИКІНА
(П.Д. БОБОРИКІН -- ІСТОРИК РОСІЙСЬКОГО ТА ЄВРОПЕЙСЬКОГО РОМАНУ)
Спеціальність 10.01.02 – російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Сімферополь – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Прикарпатському університеті імені В. Стефаника Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор філологічних наук, професор Теплинський Марко Веніамінович, Прикарпатський університет імені В.Стефаника, професор кафедри світової літератури
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор Ніколенко Ольга Миколаївна, Полтавський державний педагогічний університет ім.. В.Г.Короленка, завідувач кафедри зарубіжної літератури;
кандидат філологічних наук, доцент Гаврилюк Владислав Львович, Кримський аграрний університет, завідувач кафедри мовної підготовки і педагогічної майстерності
Провідна установа
Харківський державний педагогічний університет ім. Г. С. Сковороди, кафедра російської та світової літератури, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться “22” червня 2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.051.05 Таврійського національного університету ім.. В.І.Вернадського (95007, м.Сімферополь, вул..Ялтинська,4)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету ім.. В.І.Вернадського (95007, м.Сімферополь, вул.. Ялтинська, 4)
Автореферат розісланий 21 травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лавров В.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Однією з особливостей сучасного літературознавства є інтерес до недостатньо вивчених аспектів та невирішених проблем розвитку літератури, зокрема, до тих переломних етапів, коли виникало й формувалося те чи інше ідейно-естетичне явище. До таких періодів належить остання третина ХІХ ст., коли в літературі, критиці, науці йшли активні пошуки нових напрямів, підходів, методів.
До цього часу залишається актуальною методологічна проблема, яка була поставлена Ю.М. Тиняновим ще у 1927 році: теорія цінностей у літературній науці зумовила вивчення переважно головних явищ та імен, що перетворювало історію літератури у вид “історії генералів”.
Для створення цілісної уяви про літературний процес слід розширити коло письменників та дослідників літератури, включивши в нього тих авторів, творчість та літературно-естетичні погляди яких досі не піддавалися всебічному аналізу. Це перш за все письменники так званого "другого ряду", які багато в чому підготовлювали великі художні відкриття, а також створювали літературний контекст епохи. До їх числа можна віднести Петра Дмитровича Боборикіна, белетриста, теоретика й історика європейської літератури.
У сферу наукових інтересів письменника увійшли літературна критика, пошуки наукової методології, проблема читача, історія розвитку реалізму і, що особливо цікаво, — історія російського та європейського реалістичного роману XIX століття.
Наукові інтереси письменника настільки широкі та різноманітні, а судження викладені так систематизовано, що це дає підставу говорити про його цілком оригінальну історико-літературну концепцію, яка не була врахована як сучасниками Боборикіна, так і сьогоднішніми літературознавцями. Між тим, думки письменника про літературу і, зокрема, про роман знаходяться у руслі актуальних проблем, які стоять перед сучасним літературознавством.
У сучасній науці про літературу увага до П.Д. Боборикіна останнім часом посилилася (досить згадати грунтовні праці Б.Ф. Єгорова, В.І. Камінського, В.І. Кулешова, Є.Б. Тагера, А.А. Тарасової, С.І. Чуприніна, Г.К. Щеннікова та ін.). Але дослідників перш за все цікавить белетристична спадщина письменника, яка розглядається як прояв російського натуралізму, натомість його діяльність як історика так і теоретика літератури вивчена недостатньо.
Історико-літературні роботи П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІСТОРИКО-ЛІТЕРАТУРНА КОНЦЕПЦІЯ П.Д. БОБОРИКІНА (П.Д. БОБОРИКІН -- ІСТОРИК РОСІЙСЬКОГО ТА ЄВРОПЕЙСЬКОГО РОМАНУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок