Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ

ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,65 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний університет “Львівська політехніка”
Тувакова Наталія Володимирівна
УДК 338.24: 330.341.1
ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність: 08.06.01. – Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі менеджменту і міжнародного підприємництва Національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор Кузьмін Олег Євгенович, Національний університет “Львівська політехніка”, директор інституту економіки і менеджменту
Офіційні опоненти – доктор економічних наук, професор Калитич Георгій Ілліч, Український інститут науково-технічної і економічної інформації, перший заступник директора з наукової роботи; доктор економічних наук, професор Козоріз Марія Андріївна, Інститут регіональних досліджень НАН України, завідувач відділом соціально-економічних і правових проблем розвитку підприємництва.
Провідна установа – Одеський національний політехнічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра менеджменту
Захист відбудеться “20” грудня 2002 року о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.03 у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м.Львів, вул. С.Бандери, 12, 4 корпус, ауд.301-Б.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м.Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “19” листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пащенко І.Н.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах реформування національної економіки одним з найважливіших завдань є забезпечення конкурентоспроможності вітчизняних товарів і послуг на внутрішніх та міжнародних ринках. Це вимагає прискорення розвитку інноваційних процесів на підприємствах різних форм власності. Отже, існує об'єктивна потреба дослідження механізмів вдосконалення управління інноваційною діяльністю на мікрорівні.
У науковій літературі значну увагу приділено ролі держави у стимулюванні інновацій, методам державного впливу на ефективність інноваційних механізмів, проблемам розвитку маркетингу в інноваційній сфері, питанням формування бізнес-планів інноваційних проектів і їх фінансоваого забезпечення, формам реалізації нових технологій, впливу інновацій на розв'язання проблем, пов'язаних із збереженням навколишнього середовища тощо. Найвідомішими у цих напрямках є праці В.Александрової, М.Боджа, Н.Бекера, С.Валдайцева, А.Віна, В.Геєця, А.Гойка, В.Голікова, С.Гріна, Л.Гохберга, С.Джонса, П.Завліна, А.Загороднього, В.Захарченка, С.Ільєнкова, Г.Калитича, О.Кузьміна, В.Козика, А.Казанцева, В.Ковальова, М.Крупки, І.Лукінова, О.Лапко, Р.Левітта, Л.Мінделлі, Р.Рола, П.Рогожина, І.Тивончука, В.Шевчука, С.Ягудіна та інших провідних вітчизняних та зарубіжних економістів. Незважаючи на велику кількість наукових праць і значні досягнення в теорії і практиці управління інноваційною діяльністю, є низка питань, які залишаються постійним об'єктом дискусій.
Вимагають дослідження і подальшого розвитку підходи до акумуляції підприємствами матеріальних, фінансових, інтелектуальних, інформаційних ресурсів для реалізації інновацій; розв'язання проблем створення системи моні-торингу ефективності інноваційних проектів; пошуку шляхів зниження іннова-ційних ризиків. Крім того, надзвичайно мало уваги у спеціальній літературі приділено ціноутворенню на продукцію підприємств, які реалізовують інновації; недостатньо уваги приділено також організації інноваційної діяльності. Значною мірою суперечності виникають через відсутність чіткості у формулюванні термінів і понять, через недосконалість ряду класифікацій у теорії інновацій.
Пошук можливостей розв'язання цих проблем у дисертаційній роботі націлено на вдосконалення організації інноваційної діяльності підприємств та оцінки її економічної ефективності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок