Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Забезпечення економічної стійкості вищого навчального закладу шляхом оптимізації управління ресурсами

Забезпечення економічної стійкості вищого навчального закладу шляхом оптимізації управління ресурсами

Назва:
Забезпечення економічної стійкості вищого навчального закладу шляхом оптимізації управління ресурсами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,13 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
міністерство освіти і науки україни
Національний авіаційний університет
Вінюков-Прощенко Артур Сергійович
УДК 37.015.6:378(043.3)
Забезпечення економічної стійкості вищого
навчального закладу шляхом оптимізації
управління ресурсами
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата економічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор
Юн Геннадій Миколайович,
Національний авіаційний університет,
завідувач кафедри організації авіаційних перевезень
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор Каленюк Ірина Сергіївна,
Київський національний економічний університет, професор кафедри міжнародної економіки
кандидат економічних наук, доцент Командровська Вероніка Євгенівна,
Національний авіаційний університет, доцент кафедри економіки
Провідна установа: | Київський національний торгівельно-економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки підприємництва, м. Київ |
Захист відбудеться “27” січня 2007 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.02 у Національному авіаційному університеті за адресою: 03680, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1, корпус 2, ауд. 418.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий “23” грудня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради кандидат економічних наук | Матвєєв В.В. |
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Розвиток ринкової економіки в Україні підвищує рівень вимог до системи освіти в цілому. У системі вищої освіти України відбуваються суттєві зміни в напрямку інтеграції до загальноєвропейської системи вищої освіти. Ринкова економіка вимагає розробки нових та вдосконалення існуючих науково обґрунтованих підходів до управління вищими навчальними закладами. Роль вищої освіти значно зростає у сучасній високотехнологічній економіці. Необхідність вирішення задач забезпечення економічної стійкості шляхом оптимального управління ресурсами, під час інтеграції до європейського загальноосвітнього співтовариства, вимагає впровадження нових підходів до управління ВНЗ. Ефективне управління ВНЗ неможливе без сучасних концептуальних підходів та методологічних рішень щодо управління всіма видами ресурсів шляхом застосування комплексного підходу до їх залучення і використання. В умовах ринкової економіки особливого значення набувають питання розробки багатоваріантних стратегій ВНЗ на ринках освітніх послуг та наукових досліджень, тому виникає необхідність у комплексному підході до аналізу діяльності ВНЗ як складних та багатофункціональних системи та застосування в їх діяльності нових методів управління.
Питання теорії та практики управління, ресурсного забезпечення ВНЗ та системи освіти досліджували українські вчені: І.С. Каленюк, В.Н. Андрієнко, М.Я Матвіїв, Ю.В. Шамарін, Т.Ю. Габріелова та інші.
Вивченню питань управління, ресурсного забезпечення закладів освіти, стратегії та оцінки економічної стійкості присвячені роботи російських вчених: Д.В. Пузанкова, А.С. Белякова, А.Н. Мамонтова, Е.Н. Попова, Е.А. Князєва, О.Н. Арзякової, Н.Р. Кельчевської та інших.
Серед західних економістів, які досліджували питання теорії та практики фінансово-господарської діяльності ВНЗ та фінансування вищої освіти можна виділити Е. Моргана, Б. Джоунстона, Н. Маркуччі, П. Друкера та інших.
Вищеназвані вчені зробили значний внесок в теорію, методологію і організацію управління ВНЗ та практичне забезпечення функціонування закладів науки та освіти. Проте, питання забезпечення економічної стійкості ВНЗ шляхом оптимізації управління ресурсами недостатньо висвітлені на даний час. Таким чином у системі управління ВНЗ як організацією актуальним є формування комплексного підходу до управління ресурсами ВНЗ для забезпечення їх економічної стійкості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Забезпечення економічної стійкості вищого навчального закладу шляхом оптимізації управління ресурсами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок