Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення методу заміщення дефектів зубного ряду та коронкової частини зубу

Удосконалення методу заміщення дефектів зубного ряду та коронкової частини зубу

Назва:
Удосконалення методу заміщення дефектів зубного ряду та коронкової частини зубу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,49 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Міністерство охорони здоров’я України
Українська медична стоматологічна академія
На правах рукопису
Кулаков Дмитро Олексійович
УДК 616.314.11-089.23-035
Удосконалення методу заміщення дефектів зубного ряду та коронкової частини зубу
14.01.22. – стоматологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук
Полтава – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровський державній медичній академії МОЗ України (ректор – академік АМН України, доктор медичних наук, професор Дзяк Георгій Вікторович)
Науковий керівник: - доктор медичних наук, професор Левкович Анатолій Миколайович, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри ортопедичної стоматології
Офіційні опоненти: - доктор медичних наук, професор Гризодуб Василь Іванович, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри ортопедичної стоматології та ортодонтії
Кандидат медичних наук, доцент Мунтян Леонід Максимович, Вінницький державний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, завідувач
кафедри ортопедичної стоматології
Провідна установа: - Львівський державний медичний університет ім.
Д. Галицького, кафедра хірургічної і ортопедичної стоматології факультету післядипломної освіти
Захист відбудеться 26.09.2000 року о 1300 годині
На засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41. 601. 01 при Українській медичній стоматологічній академії за адресою: 36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Української медичної стоматологічної академії за адресою: 36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23.
Автореферат розісланий 20.05. 2000 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Н.В. Головко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Заміщення дефектів зубного ряду та коронкової частини зубу конструкціями з високим косметичним ефектом завжди займали значне місце у клініці ортопедичної стоматології.
На даний час актуальними стали питання економічних, простих у виготовленні і в той же час міцних та косметичних зубних протезів, у яких коронки використовуються не тільки як самостійний вид протезування, але є і складовою частиною мостоподібних конструкцій протезів.
Перед виготовленням коронок, незалежно від їх виду і матеріалу, зуб підлягає спеціальній підготовці. При цьому за допомогою різноманітних абразивних інструментів з його поверхонь зішліфовується шар твердих тканин значної товщини (Круглик Ю.Н. /1981/, Постолаки И.И. /1981, 1985/, Копейкин В.Н. /1986, 1987/).
На сучасному етапі розвитку ортопедичної стоматології, при широкому впровадженні в практику порцелянових, фотокомпозитних, полімерних та литих видів коронок, здійснюється значне препарування зубів, при якому зішліфовується повністю не тільки емаль, а й частина дентину. Це іноді приводить до виникнення найближчих та віддалених ускладнень: гіперестезії твердих тканин, пульпіту, некрозу, опіку пульпи та ін. (Титов Ю.Ф. /1987/, Большаков Г.В. /1983, 1987/).
Такі ускладнення викликають незадоволення хворих протезуванням, скорочує строк користування зубними протезами, які у ряді випадків припиняють виконувати власну функцію.
Таким чином, препарування з максимальним збереженням тканин зубу при протезуванні – це одна з актуальніших проблем ортопедичної стоматології. Тому перспективним є створення таких конструкцій зубних протезів, які не втрачаючи косметичних властивостей, дозволяють максимально зберегти тверді тканини зубу при препаруванні, та за рахунок використання нових засобів фіксації, дозволяють міцно утримувати облицювальний матеріал на металевому каркасі протезу.
Широкого впровадження на сучасному етапі набули литі конструкції: металевополімерні, металевопорцелянові. Але використання литих конструкцій не завжди показані, вони мають ряд власних недоліків, а при деяких видах прикусу протипоказані (Рыбаков А.И., 1984).
Широке впровадження в практику литих конструкцій дещо знизило зацікавленість практичних лікарів та наукових працівників до традиційних штампованих конструкцій, які і досі залишаються самим масовим засобом протезування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Удосконалення методу заміщення дефектів зубного ряду та коронкової частини зубу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок