Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІДЕЇ РАННЬОГО РОЗВИТКУ І ВІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ З ОБМЕЖЕНИМИ РОЗУМОВИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ У ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ М. МОНТЕССОРІ

ІДЕЇ РАННЬОГО РОЗВИТКУ І ВІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ З ОБМЕЖЕНИМИ РОЗУМОВИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ У ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ М. МОНТЕССОРІ

Назва:
ІДЕЇ РАННЬОГО РОЗВИТКУ І ВІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ З ОБМЕЖЕНИМИ РОЗУМОВИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ У ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ М. МОНТЕССОРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,43 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
Ільченко Алла Михайлівна
УДК 371.1.42:371.4.018
ІДЕЇ РАННЬОГО РОЗВИТКУ І ВІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ
ДІТЕЙ З ОБМЕЖЕНИМИ РОЗУМОВИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ
У ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ М. МОНТЕССОРІ
13.00.03 – корекційна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті спеціальної педагогіки АПН України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Бондар Віталій Іванович,
Інститут спеціальної педагогіки АПН України,
директор
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Шеремет Марія Купріянівна,
Національний педагогічний
університет ім. М.П. Драгоманова,
Інститут корекційної педагогіки та психології,
заступник директора
кандидат педагогічних наук
Шевченко Олена Едуардівна,
Інститут спеціальної педагогіки АПН України,
лабораторія логопедії,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Південноукраїнський державний педагогічний
університет ім. К.Д. Ушинського,
кафедра дефектології і фізичної реабілітації,
Міністерство освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться "20" лютого 2007 року о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті спеціальної педагогіки АПН України за адресою: 04060, Київ, вул. М. Берлинського, 9, зала засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту спеціальної педагогіки АПН України (04060, Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розіслано "19" січня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _________________ Колупаєва А.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Реформування освіти в Україні є стратегічним загальнонаціональним пріоритетом державної політики. Особливої уваги й підтримки з боку держави потребують діти з порушеннями психофізичного розвитку. Державною національною програмою „Освіта” („Україна ХХІ століття”) визначено завдання щодо пошуку перспективних шляхів демократизації, гуманізації навчально-виховного процесу, нових підходів до педагогічної підтримки дітей даної категорії, надання їм комплексу соціальних і корекційних послуг.
У зв’язку з цим у нашій країні розроблено низку нормативних документів: „Державний стандарт спеціальної освіти”, „Програму соціально-психологічної підтримки осіб із психофізичними вадами”, концепцію „Спеціальна освіта осіб з особливостями психофізичного розвитку в Україні на найближчі роки і перспективу”, якими визначаються оптимальні умови для формування активної, самостійної, творчої особистості, здатної до самоосвіти та саморозвитку. При цьому провідним завданням залишається соціальна реабілітація дитини.
Проблеми соціальної адаптації та реабілітації осіб з порушеннями психофізичного розвитку досліджуються та розкриваються у працях науковців: В. Бондаря, Л. Вавіної, А. Висоцької, В. Засенка, В. Золотоверх, А. Колупаєвої, Г. Мерсіянової, Т. Сак, В. Синьова, Є. Соботович, М. Супруна, О. Хохліної, О. Шевченко, М. Шеремет та інших вчених і практиків.
Одним із засобів включення дітей з особливостями психофізичного розвитку в соціум є впровадження теорій раннього розвитку і вільного виховання у процес навчання, співзвучних з особистісно-зорієнтованим підходом, що є провідним у політиці розвитку освіти в Україні. Ідея вільного виховання полягає в тому, щоб зміст, організація і методи навчання визначалися інтересами та потребами дітей, їх індивідуальними нахилами й здібностями. Для сучасної педагогічної науки характерною є тенденція до розробки новітніх технологій навчання та виховання дітей з порушеннями психофізичного розвитку на основі вивчення і використання класичної спадщини видатних педагогів.
Значну увагу концепції раннього розвитку і вільного виховання приділяли видатні зарубіжні вчені Г. Вінекен, Дж. Дьюї, Е. Кей, Г. Шарельман, Р. Штайнер. На тлі цієї концепції, де дитина вважалася основою, центром побудови навчально-виховного процесу, формувалися педагогічні погляди Марії Монтессорі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ІДЕЇ РАННЬОГО РОЗВИТКУ І ВІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ З ОБМЕЖЕНИМИ РОЗУМОВИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ У ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ М. МОНТЕССОРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок