Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ГРАФІЧНИХ ПОНЯТЬ В УЧНІВ 8-9-Х КЛАСІВ НА УРОКАХ КРЕСЛЕННЯ (методичний аспект)

ФОРМУВАННЯ ГРАФІЧНИХ ПОНЯТЬ В УЧНІВ 8-9-Х КЛАСІВ НА УРОКАХ КРЕСЛЕННЯ (методичний аспект)

Назва:
ФОРМУВАННЯ ГРАФІЧНИХ ПОНЯТЬ В УЧНІВ 8-9-Х КЛАСІВ НА УРОКАХ КРЕСЛЕННЯ (методичний аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,75 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Кардинальні соціальнополітичні зміни, актуалізація питань державот
ворення і духовного відродження нації, перехід до нових форм


НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. Драгоманова
Гриценко Лариса Олександрівна
УДК 373.6:744.9-057.874
ФОРМУВАННЯ ГРАФІЧНИХ ПОНЯТЬ В УЧНІВ 8-9-Х КЛАСІВ НА УРОКАХ КРЕСЛЕННЯ
(методичний аспект)
13.00.02 – Теорія та методика навчання креслення
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Полтавському державному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | член-кореспондент АПН України,
доктор педагогічних наук, професор
Сидоренко Віктор Костянтинович,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, завідувач
кафедри трудового навчання та креслення
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Верхола Арнольд Павлович,
Київський національний університет харчових технологій, завідувач кафедри інженерної графіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Чепок Володимир Іванович,
Херсонський державний університет,
декан інженерно-технологічного факультету
Провідна установа: | Рівненський державний гуманітарний університет, кафедра професійної і трудової підготовки, Міністерство освіти і науки України, м. Рівне
Захист відбудеться “ 10 ” лютого 2004 р. о 1630 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.05 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано “ 08 ” січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П. Гнеденко


ЗАгальна характеристика дослідження
Актуальність дослідження. Кардинальні соціально-політичні зміни, актуалізація питань державотворення і духовного відродження нації, перехід до нових форм економічного життя висувають на чільне місце проблеми освіти. Одне із головних положень концепції оновлення сучасної освіти пов’язане з перебудовою шкільної графічної освіти, оскільки графічні знання і вміння – це один із факторів, що сприяє загальнокультурному розвитку людини, її готовності до неперервної освіти та професійної діяльності.
Шкільний предмет “Креслення” представляє собою систему законів, закономірностей, взаємопов’язаних понять і термінів, які виражаються словом та зображенням. У процесі вивчення креслення в учнів складається наукова система графічних понять, на основі якої розвивається уміння мислити категоріями даного предмету.
Якісні зміни у вимогах до графічної підготовки людини висувають потребу суттєво переглянути позицію щодо ролі і місця курсу креслення в системі загальноосвітньої підготовки кожної молодої людини. Вміння будувати і читати графіки, діаграми, креслення тощо – необхідна умова опанування будь-якою технічною професією. У такій ситуації потребує вдосконалення методична система навчання основам графічної грамоти, зокрема формуванню графічних понять в учнів 8–9-х класів на уроках креслення, що сприяє розвитку просторової уяви та мисленнєвих здібностей.
У педагогіці та психології минулого та сьогодення накопичено багатий досвід пошуку ефективних шляхів розв’язку даної проблеми. Вагомий внесок у її розв’язання зроблений А.М. Алексюком, Дж. Брунером, Л.С. Виготським, П.Я. Гальперіним, В.В. Давидовим, О.М. Кабановою-Меллер, Г.С. Костюком, В.А. Крутецьким, О.М. Леонтьєвим, І.Я. Лернером, Н.О. Менчинською, В.О. Онищуком, С.Л. Рубінштейном, М.М. Скаткіним, Н.Ф. Тализіною, А.В. Усовою, Л.М. Фрідманом, І.С. Якиманською та ін. У роботах цих авторів обґрунтовані психолого-дидактичні основи формування в учнів наукових понять, виділені ефективні прийоми і засоби керування розумовою діяльністю учнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ГРАФІЧНИХ ПОНЯТЬ В УЧНІВ 8-9-Х КЛАСІВ НА УРОКАХ КРЕСЛЕННЯ (методичний аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок