Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАЛИЙ БІЗНЕС У РОЗВИТКУ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КРАЇН ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ

МАЛИЙ БІЗНЕС У РОЗВИТКУ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КРАЇН ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
МАЛИЙ БІЗНЕС У РОЗВИТКУ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КРАЇН ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,01 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
ЛИТВИНЕНКО ВІКТОР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 334.012.64 : 339.9
МАЛИЙ БІЗНЕС У РОЗВИТКУ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
КРАЇН ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.05.01 –
світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ–2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Науковий керівник: доктор економічних наук
ГАВРИЛЮК Олег Вікторович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин,
провідний науковий співробітник відділу глобалістики,
геополітики і геоекономіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
професор, академік НАН України
ЧУМАЧЕНКО Микола Григорович,
Президія НАН України, радник Президії
кандидат економічних наук, доцент
СИЗОНЕНКО Віктор Онисимович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра економічної теорії
Провідна установа: Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кафедра світового господарства і міжнародних економічних відносин
Захист відбудеться 4 березня 2003 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.176.01 Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ-, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин за адресою: 01030, Київ-, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий 1 лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Хахлюк А.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Включення України у світове господарство та створення в ній сприятливого інвестиційно-підприємницького клімату передбачає в тому числі необхідність розвитку малого підприємництва. У нашій країні останнім часом написано ряд наукових праць та дисертацій з цієї проблеми, проте вони часто носять загальний характер і дублюються. Дисертацію присвячено області, яка не достатньо досліджена в українській економічній науці – зовнішньоекономічним аспектам функціонування малого бізнесу в процесі системної трансформації.
Нині дедалі важчим стає розмежування внутрішнього та зовнішнього ринків, яке каталізує лібералізація зовнішньоекономічної діяльності; відбувається зближення критеріїв народногосподарської та світової ефективності виробництва. Малий бізнес, який чутливо реагує на коливання зовнішньої та внутрішньої кон’юнктури, складає підґрунтя функціонування світової економіки, сприяє її транснаціоналізації, глобалізації світових ринків і підвищенню конкурентоспроможності національних економічних комплексів. Спрямованість на забезпечення лише внутрішніх потреб пов’язана з небезпекою витіснення національних виробників зарубіжними та зменшення у подальшому можливостей зайняття певних позицій на ринку.
Успіхи постсоціалістичних країн Центральної та Східної Європи у економічному реформуванні та забезпеченні поступального розвитку економіки багато в чому завдячуються належній увазі до розвитку малого підприємництва (зокрема, за рахунок вдалого поєднання ринкового та державного регулювання, реформування систем оподаткування, прийняття антимонопольного законодавства тощо), стимулювання його екзогенезації та в кінцевому підсумку – поступальному зростанню національного господарства. Модель зовнішнього інвестування їхньої економіки різниться від розвинутих країн тим, що переважну більшість зарубіжних вкладників коштів складають середні та малі підприємства в сфері послуг або торгівлі.
Певні інструменти досвіду держав перехідної економіки – фінансові, фіскальні, технологічні, маркетингові – можна втілити в Україні, яка вважається однією з найризикованіших для підприємницької діяльності країн у світі. І не дивлячись на зусилля (здебільшого декларативні), поки що не вдалося створити сприятливого інвестиційно-підприємницького клімату. Обґрунтування та формулювання концептуальних засад оптимізації малого бізнесового середовища логічно складатиме завершальний етап дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МАЛИЙ БІЗНЕС У РОЗВИТКУ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КРАЇН ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок