Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОДНОСКЛАДНІ РЕЧЕННЯ ІЗ СЕМАНТИЧНИМ СУБ’ЄКТОМ (НА МАТЕРІАЛІ ПОЕТИЧНИХ ТЕКСТІВ 50-х – 60-х р.р. ХХ СТОЛІТТЯ)

ОДНОСКЛАДНІ РЕЧЕННЯ ІЗ СЕМАНТИЧНИМ СУБ’ЄКТОМ (НА МАТЕРІАЛІ ПОЕТИЧНИХ ТЕКСТІВ 50-х – 60-х р.р. ХХ СТОЛІТТЯ)

Назва:
ОДНОСКЛАДНІ РЕЧЕННЯ ІЗ СЕМАНТИЧНИМ СУБ’ЄКТОМ (НА МАТЕРІАЛІ ПОЕТИЧНИХ ТЕКСТІВ 50-х – 60-х р.р. ХХ СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,36 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди
 
БЛИЗНЮК Леся Миколаївна


УДК 81367: 81371
ОДНОСКЛАДНІ РЕЧЕННЯ ІЗ СЕМАНТИЧНИМ СУБ’ЄКТОМ
(НА МАТЕРІАЛІ ПОЕТИЧНИХ ТЕКСТІВ
50-х – 60-х р.р. ХХ СТОЛІТТЯ)
10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
 
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент
Гамова Ганна Іванівна,
Харківський регіональний інститут
Національної академії
державного управління при Президентові України,
професор кафедри української мови.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Олексенко Володимир Павлович,
Херсонський державний університет,
завідувач кафедри журналістики, директор Інституту філології та журналістики;
кандидат філологічних наук, доцент
Арделян Марина Володимирівна,
Харківський державний університет харчування та
торгівлі, доцент кафедри філософії та політології.
Захист відбудеться „ 7 „ листопада 2007 р. о 15-00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.05 в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215-В.
Автореферат розіслано 5 жовтня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П. Карпенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У синтаксичній науці на сьогодні не існує усталеного погляду на лексико-граматичну природу семантичного суб’єкта в односкладних реченнях. Про це свідчить той факт, що дослідники по-різному визначають диференційні ознаки семантичного суб’єкта, які репрезентують його як окремий тип субстанційних синтаксем. Не визначені моделі, в яких реалізується суб’єктна синтаксема односкладного речення поетичного мовлення та їх лексико-семантичні й граматичні ознаки. Синтаксисти неоднозначно характеризують типи суб’єктних синтаксем (І.Р. Вихованець, А.П. Загнітко, Г.О. Золотова, О.Г. Межов, М.В. Мірченко), природу їх існування (Н.Д. Арутюнова, В.А. Бєлошапкова, Д.Д. Вороніна, М.В. Всеволодова, А.П. Загнітко), лексико-синтаксичні різновиди (І.Р. Вихованець, В.Г. Гак, К.Г. Городенська, Ф Данеш, О.Г. Межов, М.В Мірченко, М.Я. Плющ).
Актуальність дисертаційної роботи визначається відсутністю в сучасній українській синтаксистиці спеціального комплексного дослідження способів і форм вираження семантичного суб’єкта в односкладних реченнях поетичних текстів, відсутністю опису моделей суб’єктної синтаксеми та її реалізації в реченнях односкладної будови на матеріалі текстів поетичного мовлення.
Зв’язок роботи з науковими планами, програмами, темами.
Дослідження є складовою науково-дослідної роботи кафедри української мови Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди „Закономірності розвитку й функціонування української мови”, що передбачає вивчення і питань синтаксису сучасної української мови.
Мета дослідження – визначити лексико-граматичні засоби вираження суб’єктної синтаксеми українського односкладного речення в текстах поетичних творів та її реалізацію в моделях.
Для досягнення мети необхідно розв’язати такі завдання:
1) визначити сутність семантичного суб’єкта односкладного речення, його реалізацію в суб’єктних синтаксемах; з’ясувати відмінності між суб’єктними синтаксемами односкладного і двоскладного речень;
2) описати різновиди семантичного суб’єкта українського односкладного речення поетичного мовлення та його (суб’єкта) варіативну структуру щодо форми, способів вираження і позиції;
3) визначити лексико-семантичні ознаки головного члена речення односкладних конструкцій, що впливають на формування суб’єктної синтаксеми в поетичному мовленні;
4) з’ясувати лексико-граматичний зміст моделей суб’єктної синтаксеми в поетичному мовленні;
5) дати порівняльну характеристику продуктивних і периферійних моделей із суб’єктною синтаксемою в односкладному реченні поетичного мовлення;
6) з’ясувати змістову інтерпретацію дативної і генітивної синтаксеми як основного засобу передачі експресії автора поетичного тексту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОДНОСКЛАДНІ РЕЧЕННЯ ІЗ СЕМАНТИЧНИМ СУБ’ЄКТОМ (НА МАТЕРІАЛІ ПОЕТИЧНИХ ТЕКСТІВ 50-х – 60-х р.р. ХХ СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок