Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування готовності майбутніх учителів-словесників до диференційованого навчання молодших підлітків

Формування готовності майбутніх учителів-словесників до диференційованого навчання молодших підлітків

Назва:
Формування готовності майбутніх учителів-словесників до диференційованого навчання молодших підлітків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,69 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Південноукраїнський державний педагогічний
університет (м. Одеса) імені К.Д.Ушинського
Чиж СВІТЛАНА ГЕОРГІЇВНА
УДК 378.147:371.1:8
Формування готовності майбутніх учителів-словесників до диференційованого
навчання молодших підлітків
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
Кічук Надія Василівна,
Ізмаїльський державний гуманітарний університет,
завідувач кафедри педагогіки і методики початкового навчання, декан педагогічного факультету
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор
Барбіна Єлизавета Сергіївна,
Херсонський державний педагогічний університет, кафедра педагогіки і психології
кандидат педагогічних наук, доцент
Котик Тетяна Миколаївна,
докторант кафедри теорії і методики дошкільної освіти Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) імені К.Д. Ушинського
Провідна установа – Житомирський державний педагогічний
університет імені І.Франка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Житомир
Захист дисертації відбудеться “6” грудня 2002 р. об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) імені К.Д. Ушинського за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Ніщинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) імені К.Д. Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “2” листопада 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Трифонова О.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Соціально-педагогічними орієнтирами вітчизняної системи вищої освіти, визначеними Національною доктриною розвитку освіти України у ХХІ столітті, виступають ідеї дитиноцентризму та диференціації педагогічного впливу. Особливу увагу приділено перехідному етапу між початковою ланкою та школою другого ступеня як одному з найкритичніших у шкільному житті дитини. Навчання молодших підлітків у цей період забезпечується вчителями-предметниками, кожен з яких репрезентує вимоги до предметних знань і вмінь учнів і здебільшого не враховує в повному обсязі їхніх індивідуальних особливостей. В умовах школи другого ступеня важливого значення набуває педагогічна діяльність учителя-словесника, який сприяє розвитку духовної культури учнів та формуванню їхнього світогляду. Позитивним фактором у процесі навчання учнів є дванадцятибальна система оцінювання їхніх навчальних досягнень. Відтак, актуалізується проблема готовності майбутніх учителів-словесників до застосування диференційованого навчання молодших підлітків.
Аналіз наукових праць засвідчує, що здебільшого досліджено: проблеми індивідуалізації навчання (Бабанський Ю.К., Блонський П.П., Данилова М.О., Єсипов Б.П., Огородникова І.Т., Ушинський К.Д., Шацький С.Т.); ефективного поєднання загальнокласної, групової та індивідуальної роботи учнів (Ніколаєва Т.М., Чередов І.М., Чуриков І.А.); індивідуалізації та диференціації навчання як засобу підвищення ефективності навчання (Унт І.Е.); рівневу характеристику та продуктивні форми і види диференціації, її навчально-методичного забезпечення (Бугайов О.І., Гільбух Ю.З., Занков Л.В., Давидов В.В., Крутецький В.О., Онищук В.О., Паламарчук В.Ф.).
Хоча проблема готовності достатньо широко представлена у психолого-педагогічних дослідженнях (Абдулліна О.А., Богуш А.М., Дурай-Новакова К.М., Зязюн І.Я., Кічук Н.В., Курлянд З.Н., Ліненко А.Ф., Максименко С.Д., Мороз О.Г., Нагорна Г.О., Сластьонін В.О., Тарасевич Н.М., Хмелюк Р.І. та ін.), проте, як показує аналіз наукових джерел, вона вивчалася в контексті окремих аспектів педагогічної діяльності. Доводиться констатувати, що формування готовності майбутніх учителів-словесників до диференційованого навчання учнів молодшого підліткового віку не було предметом цілісного психолого-педагогічного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Формування готовності майбутніх учителів-словесників до диференційованого навчання молодших підлітків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок