Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНІ ЗАСОБИ СТВОРЕННЯ ХУДОЖНЬОГО ОБРАЗУ В ДРАМАТУРГІЧНОМУ ТЕКСТІ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ століття (на матеріалі п'єс Марселя Паньоля “Marius”, “Fanny”, “Cйsar”)

ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНІ ЗАСОБИ СТВОРЕННЯ ХУДОЖНЬОГО ОБРАЗУ В ДРАМАТУРГІЧНОМУ ТЕКСТІ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ століття (на матеріалі п'єс Марселя Паньоля “Marius”, “Fanny”, “Cйsar”)

Назва:
ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНІ ЗАСОБИ СТВОРЕННЯ ХУДОЖНЬОГО ОБРАЗУ В ДРАМАТУРГІЧНОМУ ТЕКСТІ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ століття (на матеріалі п'єс Марселя Паньоля “Marius”, “Fanny”, “Cйsar”)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,98 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МОСТОВА Надія Адамівна
УДК 81'42=133.1
ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНІ ЗАСОБИ СТВОРЕННЯ ХУДОЖНЬОГО ОБРАЗУ В ДРАМАТУРГІЧНОМУ ТЕКСТІ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ століття
(на матеріалі п'єс Марселя Паньоля “Marius”, “Fanny”, “Cйsar”)
Спеціальність 10.02.05 – романські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі французької філології Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат філологічних наук, доцент
кафедри французької філології
Кагановська Олена Марківна,
Київський національний лінгвістичний
університет, докторант кафедри лексикології та стилістики англійської мови
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Бурбело Валентина Броніславівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра 
французької філології, професор
кандидат філологічних наук, доцент
Круковський Василь Іванович,
Київський національний економічний 
університет, кафедра іноземних мов, доцент
Провідна установа Львівський національний університет
імені Івана Франка, кафедра французької філології, Міністерство освіти і науки України, м. Львів
Захист відбудеться “13” червня 2002 р. о 10 годині на засіданні вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ–150, вул. Червоноармійська, 73)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (03680, МПС, Київ–150, вул. Червоноармійська, 73)
Автореферат розісланий “12” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Калита А.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Можливості багатопланового дослідження мовнокреативної діяльності людини-митця зумовлюють постійний інтерес мовознавців до питань лінгвостилістичного аналізу та інтерпретації художнього тексту, що розглядається як змодельована за допомогою мови система дійсності, як результат розумової і творчої діяльності людини (В.О.Лукін, Н.А.Рудяков, Ю. М.Лотман). Кожний художній текст несе на собі відбиток особистості автора, що сприймається адресатом через систему створених письменником художніх образів як засобу пізнання і відображення навколишнього світу в естетичній формі. Художній образ є категорією, яка маркує різні за величиною одиниці художнього змісту (Б.М.Гаспаров, В.І.Костін, Д.В.Іоаннісян). Для позначення персонажів, інтер'єру, краєвидів Д.В.Іоаннісян пропонує назву макрообраз, на відміну від мікрообраз, що позначає будь-яке слово, якому притаманна власна експресивна інформація. Макрообраз у дисертації представлений системою персонажів, яка розглядається в авторському і персонажному сегментах драматургічного тексту.
Особливості функціонування лінгвостилістичних засобів у створенні художнього образу в драматургічному тексті досліджуються на матеріалі п'єс М.Паньоля, які в історії французької літератури й театру характеризуються активним і позитивним сприйняттям адресатом, що зафіксовано в численних монографіях французьких дослідників творчості драматурга (J.Bens, C.Beylie, S.Bowman, R.Castans, J.-P.Clйbert, J.Lourcelles). Специфіка дослідження полягає в тому, що вивчається драматургічний текст, який водночас є писемною формою вистави та кінофільму (п'єси стали шедеврами театру і кіно першої половини ХХ століття), а також самостійним твором художньої літератури, стилістично досконалим зразком мовотворчості М.Паньоля. Такий подвійний статус аналізованого тексту ставить питання про його особливу структурно-семантичну та мовностилістичну організацію, яка, відповідно, позначається на процесах активного естетичного впливу художнього твору на свідомість адресата. Більшість лінгвістів і теоретиків драми визнають за будь-яким драматургічним текстом подвійний статус, але тільки за умови дотримання загальних закономірностей побудови даного типу тексту (А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНІ ЗАСОБИ СТВОРЕННЯ ХУДОЖНЬОГО ОБРАЗУ В ДРАМАТУРГІЧНОМУ ТЕКСТІ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ століття (на матеріалі п'єс Марселя Паньоля “Marius”, “Fanny”, “Cйsar”)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок