Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Інвестиційна діяльність страхових компаній

Інвестиційна діяльність страхових компаній

Назва:
Інвестиційна діяльність страхових компаній
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,66 KB
Завантажень:
512
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
національна академія наук україни
інститут економічного прогнозування
Ткаченко Наталія Володимирівна
УДК 368:330.32
Інвестиційна діяльність страхових
компаній
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата економічних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економічного прогнозування Національної академії наук України.
Науковий керівник доктор економічних наук, старший
науковий співробітник
Барановський Олександр Іванович,
Інститут економічного прогнозування
НАН України, завідуючий відділом
досліджень розвитку та регулювання
фінансових ринків.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Базилевич Віктор Дмитрович,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, декан економічного факультету, завідуючий кафедрою економічної теорії;
кандидат економічних наук, доцент
Артюх Тетяна Михайлівна,
Київський національний економічний університет, доцент кафедри страхування.
Провідна установа Українська академія банківської справи Національного банку України, кафедра фінансів (м. Суми).
Захист відбудеться „28” вересня 2004 р. о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.239.01 Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м. Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України, 01011, м. Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий „28” серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.


Загальна характеристика роботи
Страхування – це стратегічний сегмент економіки, оскільки воно дозволяє суттєво знизити навантаження на витратну частину бюджетів різних рівнів; сприяє соціально-економічній стабільності в суспільстві, тому що є важливим елементом соціального захисту населення; дозволяє оптимізувати діяльність суб’єктів економіки за рахунок централізованих фондів фінансових ресурсів; забезпечує компенсацію збитків, завданих юридичним і фізичним особам в результаті настання несприятливих подій; є джерелом внутрішніх довгострокових інвестицій в економіку країни.
Актуальність теми. Необхідність розгляду сутності інвестиційної діяльності, особливостей формування інвестиційного потенціалу, державного регулювання та оптимізації процесу інвестування страхових компаній пов’язана з потребою дослідження цього напряму їх діяльності, з точки зору як кінцевих результатів функціонування страховиків, так і національної економіки в цілому. Активізація інвестиційної діяльності страхових компаній підносить сферу страхування до рангу важливих чинників, які впливають на розвиток економіки, оскільки пасивні кошти, отримані від страхувальників, стають активним капіталом, що задіяний на фінансовому ринку.
Зростання інвестиційних ринків України значною мірою може бути забезпечено за рахунок ефективного використання страхових ресурсів вітчизняних страхових компаній. На теперішній час цей напрям діяльності страховиків в Україні залишається недостатньою мірою розвинутим і використаним. Однак, в перспективі його реалізація здатна забезпечити піднесення національної економіки. В сучасних умовах важливого значення набуває вирішення проблем економічного, організаційно-правового, функціонального, інформаційно-аналітичного, кадрового та соціально-психологічного характеру, що стримують як розвиток вітчизняного страхового ринку, так і здійснення страховими компаніями ефективної інвестиційної діяльності. У цьому контексті особливої актуальності набуває система заходів щодо активізації та удосконалення інвестиційної діяльності страховиків.
Вагомий вклад у дослідження теоретико-методологічних та організаційно-правових основ страхової діяльності внесли такі вчені, як М.М. Александрова, Т.Г. Александрова, Т.М. Артюх, В.Д. Базилевич, О.І. Барановський, Н.Н. Внукова, К.Г. Воблий, О.О. Гаманкова, О.А. Гвозденко, Л.М. Горбач, С.Л. Єфімов, О.М. Залєтов, О.Д. Заруба, М.С. Клапків, Є.В. Коломін, В. Кругляк, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Інвестиційна діяльність страхових компаній

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок