Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ У СПРИЙНЯТТІ ПОЛЬСЬКОМОВНОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКОЇ ПРЕСИ (середина десятих років – шестидесяті роки XIX ст.)

УКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ У СПРИЙНЯТТІ ПОЛЬСЬКОМОВНОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКОЇ ПРЕСИ (середина десятих років – шестидесяті роки XIX ст.)

Назва:
УКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ У СПРИЙНЯТТІ ПОЛЬСЬКОМОВНОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКОЇ ПРЕСИ (середина десятих років – шестидесяті роки XIX ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,47 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І.І. Мечникова
ГОДОВАНИЙ ЄВГЕНІЙ ФЕДОРОВИЧ 
УДК 94 (477):070 (4-191.2)=162.1 “18”(043.3) 
УКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ У СПРИЙНЯТТІ
ПОЛЬСЬКОМОВНОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКОЇ ПРЕСИ
(середина десятих років – шестидесяті роки XIX ст.)
07.00.02 – всесвітня історія 
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук   
Одеса - 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі нової та новітньої історії історичного факультету Одеського національного університету імені І.І. Мечникова
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Дьомін Олег Борисович,
професор кафедри нової та новітньої історії
Одеського національного
університету ім.І.І.Мечникова
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Троян Сергій Станіславович,
завідувач кафедрою міжнародних відносин
і краєзнавства
Рівненський інститут слов’янства
Київського славістичного університету
кандидат історичних наук,
Білобровець Ольга Матвіївна,
заступник завідуючого відділом
підготовки регіональної інформації
Українського інформаційного
національного агенства
Захист відбудеться 26.10. 2007 р. о 13.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.08 в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова, 65082, м. Одеса, вул. Єлизаветинська,12 ауд. 9
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, 65082, м. Одеса, вул. Преображенська, 24
Автореферат розісланий ” вересня 2007 р.
В. о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук, професор Дзиговський О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Польща впродовж століть відігравала провідну роль у Центральній Європі. Навіть після поділів Речі Посполитої у XVIII ст. ідеї відновлення польської державності не полишали провідні верстви польського суспільства. Геополітичні зміни, які відбувались на польських теренах на початку XIX ст., привели до зміцнення сфери впливу провідних європейських держав у Центральній Європі. Та, попри все, польські землі не втратили свого значення на європейській політичній арені.
У XIX ст. інтереси польського суспільства зосередились, перш за все, на вирішенні внутрішніх проблем. Ці явища співпали з загальноєвропейськими процесами романтизму, поглиблення інтересу до свого минулого.
Українські землі займали одне з ключових місць в історії Польщі. Завдячуючи прилученню українського простору до етнічних польських земель, Річ Посполита піднеслась до рівня провідних європейських держав. Економічний та військовий потенціал Правобережної України сприяв державницькому зміцненню Речі Посполитої. Збереженню України у складі польської держави присвятили життя представники багатьох поколінь польської еліти.
Як наслідок, Україна увійшла в суспільну свідомість польського дворянства та інтелігенції. XIX ст. стало випробуванням для польської нації у її відношенні до українського народу. Дослідження колективних уявлень польського суспільства стосовно історії та культури українців дає можливість вивчити процеси міжетнічних взаємовідносин, місце національної та історичної свідомості у розвитку національно-визвольного руху, показати місце преси у формуванні одного з етапів польського сприйняття місця українського народу в польській державі.
Після поділів Речі Посполитої польський національно-визвольний рух, затихаючи на певний час, ніколи не згасав. Однією із визначних його рис було формування колективних уявлень щодо польської політичної нації. Наочним інтегральним проявом механізму створення індивідуальних і колективних уявлень стала преса.
В умовах обмеження польської автономії, ліквідації представницьких органів, закриття університетів польськомовна преса залишилась мало не єдиною інституцією, яка шляхом звернення до минулого конструювала модель майбутньої Речі Посполитої, де будуть мирно проживати три народи – поляки, українці та литовці.
Погляди, що декларувались в пресі, в цілому корелювали з переконаннями поляків, які не відмовлялись від українських, білоруських та литовських земель.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ У СПРИЙНЯТТІ ПОЛЬСЬКОМОВНОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКОЇ ПРЕСИ (середина десятих років – шестидесяті роки XIX ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок