Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> П’ЄЗО- ТА АКУСТООПТИКА ПРОМЕНЕВОСТІЙКИХ КРИСТАЛІВ BaB2O4, Li2B4O7 ТА CsLiB6O10

П’ЄЗО- ТА АКУСТООПТИКА ПРОМЕНЕВОСТІЙКИХ КРИСТАЛІВ BaB2O4, Li2B4O7 ТА CsLiB6O10

Назва:
П’ЄЗО- ТА АКУСТООПТИКА ПРОМЕНЕВОСТІЙКИХ КРИСТАЛІВ BaB2O4, Li2B4O7 ТА CsLiB6O10
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,39 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ ОПТИКИ
МАРТИНЮК-ЛОТОЦЬКА ІРИНА ЮРІЇВНА
УДК 535.55; 539.32
П’ЄЗО- ТА АКУСТООПТИКА ПРОМЕНЕВОСТІЙКИХ
КРИСТАЛІВ BaB2O4, Li2B4O7 ТА CsLiB6O10
01.04.05. — Оптика, лазерна фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фізичної оптики Міністерства освіти і науки України, м. Львів
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор,
Влох Ростислав Орестович,
Інститут фізичної оптики, заступник директора
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор,
Болеста Іван Михайлович,
Львівський національний університет ім. Ів.Франка,
завідувач кафедри радіофізики
доктор фізико-математичних наук,
Мицик Богдан Григорович,
Львівський Центр Інституту космічних досліджень НАНУ
і НКА України, завідувач відділу
Провідна установа: Чернівецький національний університет імені Ю.Федьковича , кафедра оптики і спектроскопії
Захист відбудеться „ 14 ” ___06_______ 2005 року о 15 год. 30 хв. на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 35.071.01 при Інституті фізичної оптики за адресою:
79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізичної оптики за адресою:
79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 23.
Автореферат розісланий „__12__” _____05______ 2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
кандидат фіз.-мат. наук, доцент Климів І.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з центральних проблем сучасної лазерної фізики є керування потужним лазерним випромінюванням. Ця проблема пов`язана з пошуком нових ефективних матеріалів, які могли б використовуватись як робочі елементи і витримувати високу густину потужності оптичного випромінювання. Її розв`язання дозволило б здійснювати модуляцію добротності лазерних генераторів, забезпечувати просторове керування і модуляцію потужного лазерного випромінювання, що є необхідним в промисловому та інформаційному використанні лазерів в тих галузях експериментальних технологій та наукового обладнання, в яких необхідні потужні джерела випромінювання.
Для забезпечення ефективного керування оптичним випромінюванням матеріали повинні характеризуватись високими нелінійно-оптичними, електро- та акустооптичними коефіцієнтами. В останні роки у нелінійній оптиці як робочі елементи перетворювачів частоти лазерного випромінювання широко використовуються кристали сімейства боратів, завдяки високим нелінійно-оптичним коефіцієнтам, високій оптичній променевій стійкості (поріг руйнування становить кілька десятків ГВт/см2) та прозорості в глибокому ультрафіолеті. Остання характеристика допускає використання даних кристалів в ультрафіолетовій літографії. Однак, як показали дослідження, ці кристали мають низькі значення електрооптичних коефіцієнтів і тому використовувати їх в електрооптичних приладах неефективно. В зв`язку з цим представляє інтерес пошук та дослідження інших принципів керування оптичним випромінюванням, наприклад акустооптичних, за допомогою промене-востійких кристалів родини боратів.
В акустооптичних пристроях керування оптичним випромінюванням найчастіше використовуються такі кристали, як парателурит (TeO2), ніобат літію (LiNbO3) та кварц, які є найефективнішими з точки зору робочих характеристик, але обмежені пороговою променевою стійкістю (парателурит - до 0,1 МВт/см2, ніобат літію - 120 МВт/см2) та областю їх прозорості (до 350 нм та 400 нм, відповідно), а кварц має мале значення коефіцієнта акустооптичної якості (М2=1,5610-15с3/кг).
Коефіцієнт акустооптичної якості М2 є одним з основних критеріїв при виборі матеріалів для акустооптичних пристроїв керування оптичним випромінюванням і в першу чергу залежить від швидкості поширення ультразвукових хвиль, яка для забезпечення ефективної акустооптичної взаємодії повинна бути якомога меншою. У деяких кристалах боратів були виявлені напрями з низькими значеннями швидкостей ультразвукових хвиль. Для оцінки можливості використання цих кристалів як акустооптичних матеріалів, крім швидкості поширення ультразвукових хвиль необхідно знати всі параметри, які визначають коефіцієнт акустооптичної якості матеріалу: його густину, показники заломлення та фотопружні константи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: П’ЄЗО- ТА АКУСТООПТИКА ПРОМЕНЕВОСТІЙКИХ КРИСТАЛІВ BaB2O4, Li2B4O7 ТА CsLiB6O10

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок