Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ШЛЯХИ ОПТИМІЗАЦІЇ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХЕЛІКОБАКТЕРПОЗИТИВНИХ ХВОРИХ З ВИРАЗКОВИМ ПІЛОРОДУОДЕНАЛЬНИМ СТЕНОЗОМ

ШЛЯХИ ОПТИМІЗАЦІЇ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХЕЛІКОБАКТЕРПОЗИТИВНИХ ХВОРИХ З ВИРАЗКОВИМ ПІЛОРОДУОДЕНАЛЬНИМ СТЕНОЗОМ

Назва:
ШЛЯХИ ОПТИМІЗАЦІЇ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХЕЛІКОБАКТЕРПОЗИТИВНИХ ХВОРИХ З ВИРАЗКОВИМ ПІЛОРОДУОДЕНАЛЬНИМ СТЕНОЗОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,83 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ?Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. О.О. Богомольця
ШУЛЯРЕНКО Олег Володимирович
УДК: 617.55-036.11-089
ШЛЯХИ ОПТИМІЗАЦІЇ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХЕЛІКОБАКТЕРПОЗИТИВНИХ ХВОРИХ З ВИРАЗКОВИМ ПІЛОРОДУОДЕНАЛЬНИМ СТЕНОЗОМ
14.01.03. – хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі медицини невідкладних станів і хірургії та проктології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Слонецький Борис Іванович
Національна медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика МОЗ України,
професор кафедри медицини невідкладних станів
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Заслужений діяч науки та техніки України
Лауреат Державної премії України
Скиба Володимир Вікторович
Київський медичний університет Української асоціації
народної медицини,
завідувач кафедри хірургічних хвороб
доктор медичних наук, професор
Лауреат Державної премії України
Полінкевич Броніслав Станіславович
Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України
в.о. завідувача кафедри хірургії і трансплантології
Захист відбудеться 18.10. 2007 року о 13-30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.003.03 в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця (01004, м. Київ, бульвар Т. Шевченка, 17, аудиторія хірургічної клініки імені академіка О.П. Кримова).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 3).
Автореферат розісланий 14.09.2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Я.М. Вітовський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В більшості країн світу, включно з Україною, виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки, як і раніше, залишається однією із найбільш актуальних проблем гастроентерології. Це пов’язано з її високим розповсюдженням (10-15% всього дорослого населення), високим рівнем виникнення рецидивів і ускладнень при неадекватно обгрунтованому лікуванні (Передерій В.Г., Ткач С.М., 2004). Досягнуті успіхи у вивченні етіології і патогенезу цього захворювання позначились на характері його сучасного лікування.
В медичній літературі останніх років широко висвітлені питання про роль Helicobacter pylori у виразкоутворенні. Існує загальноприйнята точка зору, що лікування з урахуванням ерадикації H.p. змінює перебіг захворювання, призводить до зниження кількості рецидивів пілородуоденальних виразок (в середньому в 10-12 раз) (Слонецький Б.І., 1999; Грубник В.В., 2002; Henriksson A.E., 1998; Yang Ch. Sh. et al., 2006). Так як ерадикація досягається майже у 95% хворих, стає зрозумілим, що медикаментозне лікування виліковує більшість хворих з неускладненою свіжою виразкою дванадцятипалої кишки і шлунку (Рухляда Н.В. і ін., 2003). В той же час, з’явились проблеми, пов’язані з проведенням консервативного лікування. Це стосується росту кількості H.p.-негативних виразок, зв’язку між тривалою дією медикаментозних препаратів на слизову оболонку шлунку, нижньої третини стравоходу і канцерогенезом, виникненням дисбактеріозу (Ананко А.А., 2006).
За даними Центру медичної статистики МОЗ України, у 2003 році зареєстровано більше 1 млн. осіб, які страждають на виразкову хворобу. Щорічно зростає також кількість пацієнтів з ускладненим перебігом захворювання (Голубчиков М.В., 2000 р.). Показники летальності залишаються достатньо високими, при цьому операція, що проводиться за невідкладними показами, не завжди забезпечує в подальшому достатню якість життя хворих. Разом з тим, у хворих на виразкову хворобу ускладнення у вигляді стенозу, пенетрації виразки можуть призводити або до виражених порушень гомеостазу при суб- і декомпенсованому стенозах, або до кровотечі при пенетрації виразки у сусідні органи (Березницький Я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ШЛЯХИ ОПТИМІЗАЦІЇ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХЕЛІКОБАКТЕРПОЗИТИВНИХ ХВОРИХ З ВИРАЗКОВИМ ПІЛОРОДУОДЕНАЛЬНИМ СТЕНОЗОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок