Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> удосконалення ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ І ВЕНТИЛЯЦІЇ КАБІНИ МАШИНІСТА ЛОКОМОТИВА використанням пристрою аеродинамічного нагріву повітря

удосконалення ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ І ВЕНТИЛЯЦІЇ КАБІНИ МАШИНІСТА ЛОКОМОТИВА використанням пристрою аеродинамічного нагріву повітря

Назва:
удосконалення ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ І ВЕНТИЛЯЦІЇ КАБІНИ МАШИНІСТА ЛОКОМОТИВА використанням пристрою аеродинамічного нагріву повітря
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,85 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Східноукраїнський державний університет
На правах рукопису
УДК 629.4.048.3
Кузьменко Сергій Валентинович
удосконалення ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ І
ВЕНТИЛЯЦІЇ КАБІНИ МАШИНІСТА ЛОКОМОТИВА використанням пристрою аеродинамічного нагріву повітря
05.22.07. - Рухомий склад залізниць і тяга поїздів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Луганськ - 1999.
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі "Автомобілі" Східноукраїнського державного університету Міністерства освіти України
Науковий керівник: | Куліков Юрій Андрійович доктор технічних наук, професор, зав. кафедрою "Автомобілі" Східноукраїнського державного університету.
Офіційні опоненти: | Тартаковський Едуард Давидович доктор технічних наук, професор, "Експлуатація та ремонт рухомого складу" Харківської державної академії залізничного транспорту Міністерства транспорту України.
Грищенко Сергій Георгійович кандидат технічних наук, зам. головного конструктора холдингової компанії "Луганськтепловоз"
Провідна установа: |
Дніпропетровський державний технічний університет залізничного транспорту, Міністерства транспорту України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “2” липня 1999 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д29.051.03 Східноукраїнського державного університету за адресою:
348034, м. Луганськ, кв. Молодіжний 20а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського державного університету за адресою:
348034, м. Луганськ, кв. Молодіжний 20а.
Автореферат розісланий "10" травня 1999 р.

Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради __________ Осенін Ю.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Багатоскладність транспортного процесу, що об'єднує в систему роботу мільйонів людей, розмаїтість машин і механізмів, процесу, безупинного за своєю природою, протяжного в просторі і в часу, вимагає високого ступеня координації праці усіх його учасників, точного урахування фізіологічних і психологічних закономірностей людського організму. У зв'язку з цим на транспорті, і також на залізничному, психологія, фізіологія і гігієна праці набули важливого значення і розвиваються більш інтенсивно, чим в інших галузях народного господарства.
Актуальність теми.
На сучасних локомотивах у опалювально-вентиляційних агрегатах (ОВА) використовуються для обігріву кабіни машиніста трубчасті електричні нагрівачі (ТЕН), електрокалорифери, чи секції радіаторів, залучені до системи охолодження енергетичного пристрою (для тепловозів). Їх застосування в конструкції ОВА спричиняє велику кількість хиб:
- застосування ТЕН і електрокалориферів створює підвищену небезпечність виникнення пожежі, тому що температура їх поверхні при роботі на номінальному режимі досягає 450 - 500 оС; влучення аерозольних часток на розпечену поверхню ТЕН наводить до утворення токсичних продуктів згоряння, що погіршує параметри мікроклімату в кабіні машиніста; високі значення напруги і сили току (110 В, 5А) створюють небезпеку поразки локомотивної бригади електричним струмом;
- застосування радіаторних секцій наводить до необхідності використання кольорових металів (міді, олова, свинцю, цинку), збільшенню трудомісткості виготовлення, шкідливості виробництва; у процесі експлуатації характеристики радіаторів стають нестабільними, вони часто виходять з ладу із-за порушення герметичності; у випадку замерзання теплоносія в радіаторі відбувається повна руйнація секції, яка не підлягає відновленню.
Усунення недоліків, властивих ОВА, що використовуються у цей час на локомотивах, можливе у випадку застосування пристрою аеродинамічного нагріву повітря (ПАН). Нагрів повітря в пристроях такого типу здійснюється за допомогою вентилятора, що перетворює механічну енергію обертів колеса вентилятора в аеродинамічну енергію потоку повітря, яка, у кінцевому рахунку, перетворюється в теплову. Крім цього, він забезпечує подачу повітря з необхідними теплофізичними параметрами в кабіну машиніста без використання допоміжного вентилятора.
Пристрої такого типу екологічно чисті, надійні в експлуатації, пожежо- і електробезпечні, мають набагато більший термін експлуатації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: удосконалення ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ І ВЕНТИЛЯЦІЇ КАБІНИ МАШИНІСТА ЛОКОМОТИВА використанням пристрою аеродинамічного нагріву повітря

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок