Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РИНОК МОЛОКА І МОЛОКОПРОДУКТІВ: СТАН, ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ (на прикладі Київської області)

РИНОК МОЛОКА І МОЛОКОПРОДУКТІВ: СТАН, ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ (на прикладі Київської області)

Назва:
РИНОК МОЛОКА І МОЛОКОПРОДУКТІВ: СТАН, ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ (на прикладі Київської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,03 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кудлай Віра Григорівна
 
УДК 338.439.5
РИНОК МОЛОКА І МОЛОКОПРОДУКТІВ: СТАН, ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
(на прикладі Київської області)
Спеціальність 08.07.02 - Економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2004


Дисертація є рукопис
Робота виконана на кафедрі економіки агропромислових формувань Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Дем’яненко Сергій Іванович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри економіки агропромислових формувань
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Крисанов Дмитро Федосович,
Об’єднаний інститут економіки НАН України,
головний науковий співробітник відділу
соціально-економічних аспектів розвитку АПК
кандидат економічних наук
Сеперович Наталія Володимирівна,
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки УААН”,
старший науковий співробітник відділення ціноутворення
та інфраструктури ринку
Провідна установа: Національний аграрний університет, кафедра організації
агробізнесу, м. Київ
Захист відбудеться 17 червня 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.04 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, пр. Перемоги, 54/1, ауд.203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, пр. Перемоги, 54/1, ауд.201.
Автореферат розісланий 17 травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, професор Федонін О.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Серед основних шляхів виходу України з економічної кризи є інтенсивний розвиток регіональних аграрних ринків. Складовою частиною аграрного ринку виступає ринок молока і молокопродуктів. За науково обґрунтованими нормами харчування молочні продукти повинні складати третину харчового раціону людини. Тому погіршення стану ринку молока і молочних продуктів негативно впливає на харчування населення, а отже, і на здоров’я нації.
Внаслідок впливу чинників загальноекономічного та внутрігалузевого характеру в молочній галузі протягом останнього десятиріччя спостерігаються негативні процеси: зменшення обсягів виробництва, скорочення поголів’я та зниження продуктивності корів, товарності, зростання збитковості. Як наслідок, зменшились обсяги виробництва молочних продуктів, зросла різниця між закупівельними і роздрібними цінами та регіональна варіація роздрібних цін на продукцію, стала очевидною нерозвиненість ринкової інфраструктури та відносин між виробниками молока, переробниками й іншими агентами ринку. Вищезазначені явища позначились на катастрофічному зниженні рівня споживання молока і молочних продуктів. Так, у 2002 році споживання молока і молочних продуктів у розрахунку на одну особу в рік становило 225 кг, або всього лише 58 % від науково обґрунтованої норми і 60 % від рівня 1990 року.
З огляду на вищевикладене виникає необхідність наукової оцінки сучасного стану розвитку ринку молока і молочних продуктів, особливо на регіональному рівні з метою обґрунтування перспективних напрямків розвитку молочнопродуктової галузі. Цим визначається актуальність обраної теми дисертаційної роботи, її мета і завдання, наукове та практичне значення.
Теоретичним і практичним аспектам становлення та функціонування аграрного ринку, проблемам удосконалення розвитку ринку молока і молочних продуктів, формування сучасної ринкової інфраструктури присвячено багато наукових досліджень. Важливими серед них є наукові розробки Березівського П., Бойка В., Бойка Р., Вінничука Д., Дем’яненка С., Зимовця В., Ільчука М., Камілової С., Коваленка Ю., Крисанова Д., Мостенської Т., Нелепа В., Пабата В., Пархомця М., Саблука П., Сеперович Н., Хорунжого М., Шкільова О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РИНОК МОЛОКА І МОЛОКОПРОДУКТІВ: СТАН, ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ (на прикладі Київської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок