Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ҐРУНТОВІ ВОДОРОСТІ ПРИ ВЗАЄМОДІЇ ІЗ ВІРУСАМИ ВИЩИХ РОСЛИН: РЕАКЦІЯ КУЛЬТУР ТА СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ЗМІНИ В КЛІТИНАХ

ҐРУНТОВІ ВОДОРОСТІ ПРИ ВЗАЄМОДІЇ ІЗ ВІРУСАМИ ВИЩИХ РОСЛИН: РЕАКЦІЯ КУЛЬТУР ТА СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ЗМІНИ В КЛІТИНАХ

Назва:
ҐРУНТОВІ ВОДОРОСТІ ПРИ ВЗАЄМОДІЇ ІЗ ВІРУСАМИ ВИЩИХ РОСЛИН: РЕАКЦІЯ КУЛЬТУР ТА СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ЗМІНИ В КЛІТИНАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,42 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Бойко Вікторія Ростиславівна
УДК 581.2 (582.263) + 578
ҐРУНТОВІ ВОДОРОСТІ ПРИ ВЗАЄМОДІЇ ІЗ ВІРУСАМИ ВИЩИХ РОСЛИН: РЕАКЦІЯ КУЛЬТУР ТА СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ЗМІНИ В КЛІТИНАХ
03.00.05 – ботаніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі ботаніки Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Костіков Ігор Юрійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри ботаніки
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Царенко Петро Михайлович,
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України,
завідувач відділу фікології;
кандидат біологічних наук, доцент
Будзанівська Ірина Генадіївна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри вірусології
Захист дисертації відбудеться "22" квітня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.0001.14 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03127, м. Київ, просп. акад. Глушкова, 2, корпус 12, біологічний факультет, ауд. 433
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58
Автореферат розіслано " 7 " березня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук О.В. Молчанець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Починаючи з другої половини ХХ сторіччя в Україні було розгорнуто системні дослідження в галузі ґрунтової альгології, в результаті чого наша держава наразі посідає одне з провідних місць в світі за ступенем вивченості фітоедафону (Костіков та ін., 2000).
Численні дослідження свідчать про виключно позитивну роль ґрунтових водоростей в природі та господарський діяльності людини (Штина, Голлербах, 1976; Hoffmann, 1989; Buscot, Varma, 2005; та ін.). Фактів щодо можливої негативної ролі ґрунтових водоростей як резервуарів вірусних інфекцій вищих рослин не наводились не лише у вітчизняній, але й у світовій літературі. Відповідно, присутність в агробіоценозах ґрунтових водоростей як можливих резервуарів вірусних інфекцій досі не враховується при дослідженні ймовірних шляхів циркуляції та зберігання фітовірусів.
В той же час ціла низка непрямих фактів свідчить, що питання про негативну роль ґрунтових водоростей як природних резервуарів фітовірусів заслуговує на увагу.
Зокрема, зростає кількість робіт фітовірусологічного та екологічного спрямування, що містять повідомлення про знахідки у ґрунтах фітовірусів та їх антигенів (Шпаар, 1995; Поліщук та ін., 2001). Причому лише для небагатьох з цих вірусів з'ясовано спосіб зберігання в ґрунті. При цьому, з одного боку, експериментально доведено, що віруси, виявлені у ґрунті здатні зберігатись в ньому протягом досить тривалого періоду, а з іншого показано, що більшість з цих вірусів нестійкі поза межами клітин і в принципі зберігатися в ґрунті у вільному стані протягом тривалого часу не можуть. Цей парадокс поки що не має достатньо повного і задовільного пояснення.
Відомо, що ґрунтові водорості мешкають у безпосередній близькості з корінням вищих рослин та концентруються в зоні кореневих волосків, обумовлюючи т.зв. "ризосферний ефект" (Голлербах, Штина, 1969). Аналіз біологічних особливостей ґрунтових водоростей свідчить, що вони демонструють властивості, характерні як для векторів, так і для резервуарів вірусів, включаючи фітовіруси.
Наразі віруси та вірусоподібні частки виявлені більше ніж у 50-и видів евкаріотичних водоростей з 11-и відділів. Деякі з цих вірусів є РНК-вмісними та подібні до вірусів вищих рослин (Gibbs et al., 1975). Пошукові дослідження щодо взаємодії зелених водоростей з родів Chlamydomonas, Chlorococcum та Chlorella з вірусами вищих рослин (ВТМ та ХВК) показали чутливість цих водоростей до обробки їх інфекційною вірусною РНК (Suss et al.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ҐРУНТОВІ ВОДОРОСТІ ПРИ ВЗАЄМОДІЇ ІЗ ВІРУСАМИ ВИЩИХ РОСЛИН: РЕАКЦІЯ КУЛЬТУР ТА СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ЗМІНИ В КЛІТИНАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок