Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Система трудового виховання в педагогічній спадщині І.Г.Ткаченка

Система трудового виховання в педагогічній спадщині І.Г.Ткаченка

Назва:
Система трудового виховання в педагогічній спадщині І.Г.Ткаченка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,47 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Криворізький державний педагогічний університет
Максимчук Оксана Володимирівна
УДК 37(09)
Система трудового виховання
в педагогічній спадщині І.Г.Ткаченка
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кривий Ріг – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кіровоградському педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор, заслужений діяч освіти України Мельничук Сергій Гаврилович,
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, завідувач кафедри педагогіки
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор,
Пікельна Валерія Семенівна,
Криворізький державний педагогічний університет, декан індустріально-педагогічного факультету
кандидат педагогічних наук, доцент
Калініченко Надія Андріївна,
Кіровоградський інститут післядипломної освіти, завідувач кафедри педагогіки
Провідна установа: | Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця
Захист відбудеться “ 13 ” грудня 2002 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 09.053.01 в Криворізькому державному педагогічному університеті (50086, м. Кривий Ріг, просп. Гагаріна, 54, к. 230).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Криворізького державного педагогічного університету (50086, м. Кривий Ріг, просп. Гагаріна, 54, к. 230).
Автореферат розісланий “ 8 ” листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Б.Штельмах
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. У сучасних умовах побудови незалежної Української держави й переходу від економіки з пануванням державної власності до економіки ринкового підприємства все більше уваги потребує питання трудової підготовки молоді до життя в суспільстві. Адже Україна була, є і залишається країною із сільськогосподарським виробництвом, від продуктивності якого залежить добробут кожної родини і добробут держави в цілому.
Сучасна сільська школа працює у надзвичайно складних умовах переходу від планової, командно-адміністративної економіки до ринкової, яка передбачає різноманітність форм власності на землю. У сучасному селі поруч з колективними сільськогосподарськими підприємствами все більшого значення набувають фермерські господарства. Ці обставини диктують нові вимоги до особистості сучасного хлібороба: використання ним новітньої сільськогосподарської техніки, зокрема малогабаритної та універсальної; наукової організації праці; використання новітніх технологій тощо.
Вагомою мусить бути роль сільської школи у формуванні людини, яка працює на землі. Слід зазначити, що порівняно з минулими десятиліттями в наш час у школі знижено увагу до ролі трудового навчання і виховання учнів. Спостерігається розрив педагогічних зв’язків між трудовою діяльністю і навчально-виховним процесом, пріоритетнішими стають економічні й комерційні прагнення педагогів і вихователів. Усе очевидніше виявляється відсутність педагогічного прогнозування удосконалення системи трудового виховання. Тому в сучасних умовах проблема підготовки молоді до життя і праці розглядається як одна із найболісніших через відсутність матеріально-технічної бази трудового навчання.
У той же час у таких документах, як Державна національна програма “Освіта” (Україна ХХІ століття), Закон України “Про загальну середню освіту”, “Положення про загальноосвітній навчальний заклад”, “Концепція 12-річної середньої загальноосвітньої школи”, трудова підготовка розглядається як одне із глобальних завдань загальноосвітньої школи. Необхідність нових підходів до трудової підготовки учнів визначається переходом до ринкових відносин.
Розвиток педагогічної думки впродовж багатьох століть нерозривно пов’язаний з історією світової культури. Тому питання навчально-виховної діяльності в цілому і трудового виховання зокрема було і буде предметом прямої або опосередкованої уваги як вітчизняних, так і зарубіжних філософів, письменників, педагогів та відомих громадських діячів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Система трудового виховання в педагогічній спадщині І.Г.Ткаченка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок