Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ РЕГІОНУ (субнаціональний рівень)

ЕКОНОМІЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ РЕГІОНУ (субнаціональний рівень)

Назва:
ЕКОНОМІЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ РЕГІОНУ (субнаціональний рівень)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,14 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Жубржицька Ольга Вікторівна |
УДК 332.122:338.43
ЕКОНОМІЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ
АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ РЕГІОНУ
(субнаціональний рівень)
Спеціальність 08.10.01 – Розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України
Національної академії наук України.
Науковий керівник: |
доктор економічних наук, професор,
ЛИСЕЦЬКИЙ АНАТОЛІЙ СТЕПАНОВИЧ,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділом регіональних проблем розвитку і розміщення сільськогосподарського виробництва
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, старший науковий співробітник,
СУХОРУКОВ АРКАДІЙ ІСМАЇЛОВИЧ, Національний інститут проблем міжнародної безпеки Ради національної безпеки і оборони України, завідувач відділом економічної безпеки
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник,
ГОРСЬКА ОЛЕНА ВАСИЛІВНА, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, провідний науковий співробітник відділу дослідження проблем комплексного розвитку і розміщення продуктивних сил регіонів
Провідна установа:
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра економічної і соціальної географії, м. Київ
Захист відбудеться “ 20 ” травня 2002 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України за адресою: 01032, м.Київ–32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України за адресою: 01032, м.Київ–32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “ 16 ” квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук,
професор Бандур С.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Економічна ситуація, що невпинно змінюється, вимагає від управлінців, котрим доводиться приймати рішення як в приватному секторі, так і за його межами, системного бачення майбутнього, розуміння процесів, які відбуваються в економіці. Вірогідний рівень попиту на продукцію, ступінь зайнятості населення, очікуваний рівень цін і доходів регіону - ці та багато інших чинників є актуальними питаннями сталого розвитку. Підприємці і посадові особи однаково потребують прогнозів з ключових питань розвитку окремих комплексів. На національному рівні чи не найважливішою справою є досягнення продовольчої безпеки, а відтак, організація розвитку сільського господарства як її основи.
Аналіз ситуації в Україні показує, що в ряді регіонів, в першу чергу, Донецькій, Луганській, Одеській і Київській областях проблема білкового голодування, зокрема дітей, вийшла із сфери можливих передбачень в сферу неприємних для нації реалій. Фізіологічний попит на такі продукти, як молоко, яйця і риба, не задовольняється, а насичений ринок відображає, по суті, платоспроможний попит і підтримується виключно різницею цін, непомірно високих на продовольство і непомірно низьких – на працю. В даних умовах актуальним є пошук можливостей підвищення ефективності сільського господарства як основи національної продовольчої безпеки.
Дослідженнями ефективності сільського господарства у контексті національної продовольчої безпеки, розвитку і розміщення сільського господарства займаються науковці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України, Національного інституту проблем міжнародної безпеки Ради національної безпеки і оборони України, Інституту прогнозування НАН України: Борщевський П.П., Данилишин Б.М., Долішній М.І., Дорогунцов С.І., Лисецький А.С., Олійник Я.Б., Паламарчук О.М., Пістун М.Д., Прейгер Д.К., Саблук П.Т., Сухоруков А.І., Чернюк Л.Г. та інші. Питання розміщення продуктивних сил галузей агропромислового і продовольчого комплексів України з точки зору проблем їх розвитку і розміщення в нових економічних умовах досліджені досить ґрунтовно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ РЕГІОНУ (субнаціональний рівень)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок