Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

Назва:
ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,22 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ
ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ
Чередниченко Олександр Юрійович
УДК 338.47:656.2.078
ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ
ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ
08.07.04 – економіка транспорту і зв’язку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2004 рік
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українські й державній академії залізничного транспорту Міністерства транспорту України
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент Балака Євгеній Іванович, Українська державна академія залізничного транспорту, професор кафедри "Економіка та галузевий менеджмент".
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Шинкаренко Володимир Григорович, Харківський національний автомобільно-дорожній технічний університет, завідувач кафедри менеджменту;
кандидат економічних наук, доцент Гненний Микола Васильович, Дніпропетровський державний технічний університет залізничного транспорту, завідувач кафедри економіки та менеджменту.
Провідну установа – Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України (м.Одеса), відділ транспортних послуг.
Захист відбудеться 23.04.2004 р., о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .820.05 Української державної академії залізничного транспорту за адресою: 61050, м.Харків, майдан Фейєрбаха 7, ауд. 3.501.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Української державної академії залізничного транспорту за адресою: 61050, м.Харків, майдан Фейєрбаха,7.
Автореферат розіслано 20.03.2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Чорнобровка І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Аналіз розвитку залізничного транспорту в економічно-розвинутих країнах показав, що в післявоєнні роки спостерігається загальна для всіх країн тенденція послаблення ролі залізничного транспорту на ринку перевезень і різке посилення конкурентної боротьби між різними видами транспорту. В країнах Заходу ця тенденція здебільшого обумовлена особливостями постіндустріального розвитку і має об’єктивний характер, тому що більшу частину валового внутрішнього продукту складає високотехнологічна продукція, що перевозиться переважно автомобільним транспортом відносно невеликими партіями на невеликі відстані.
З метою забезпечення конкурентоспроможності залізничного транспорту в усіх розвинутих країнах здійснюється комплекс заходів, націлених на вдосконалення організаційно-виробничої структури, поглиблення комерційних відносин між підприємствами залізничної галузі, застосування економічних методів управління, створення внутрішнього конкурентного середовища серед операторів перевезень.
Всі основні проблеми, які притаманні залізницям в розвинутих європейських країнах, властиві і для українського залізничного транспорту і, здебільшого, мають більш гострий характер, тому що кризові явища в національній економіці, що поглиблювались протягом десятиріччя, в повній мірі торкнулися залізничного транспорту України.
Проведені в дисертаційній роботі дослідження саме направлені на визначення і обґрунтування шляхів підвищення конкурентоспроможності вітчизняного залізничного транспорту в умовах жорсткої конкурентної боротьби на ринку транспортних послуг.
Актуальність теми. Проблема конкурентоспроможності залізничного транспорту на ринку перевезень має багатогранний характер. Успішне її вирішення залежить від розв’язання таких взаємопов’язаних задач, як: оптимізація структури залізничного транспорту; вдосконалення системи управління галуззю на основі впровадження переважно економічних методів управління; введення гнучкої тарифної політики, що пристосована до конкурентного середовища; припинення перехресного фінансування вантажних і пасажирських перевезень, створення умов для самофінансування пасажирських перевезень і забезпечення їх прибутковості; організаційно-фінансове відокремлення інфраструктури залізниць від експлуатаційної роботи, забезпечення вільного доступу до інфраструктури операторам перевезень на конкурсній основі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок