Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ЕФЕКТИВНОГО ГІРОСИЛОВОГО УПРАВЛІННЯ ПЕРЕОРІЄНТАЦІЄЮ ПРУЖНОГО КОСМІЧНОГО ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТУ

РОЗРОБКА ЕФЕКТИВНОГО ГІРОСИЛОВОГО УПРАВЛІННЯ ПЕРЕОРІЄНТАЦІЄЮ ПРУЖНОГО КОСМІЧНОГО ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТУ

Назва:
РОЗРОБКА ЕФЕКТИВНОГО ГІРОСИЛОВОГО УПРАВЛІННЯ ПЕРЕОРІЄНТАЦІЄЮ ПРУЖНОГО КОСМІЧНОГО ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,84 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АЕРОКОСМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ.
М.Є. ЖУКОВСЬКОГО “ХАРКІВСЬКИЙ АВІАЦІЙНИЙ ІНСТИТУТ”
УДК 629.78
Лю Хуей
РОЗРОБКА ЕФЕКТИВНОГО ГІРОСИЛОВОГО УПРАВЛІННЯ ПЕРЕОРІЄНТАЦІЄЮ ПРУЖНОГО КОСМІЧНОГО ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТУ
Спеціальність 05.13.03 – Системи та процеси керування
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі систем і процесів управління Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник:
Кандидат технічних наук, доцент
Успенський Валерій Борисович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, докторант кафедри систем і процесів управління
Офіційні опоненти:
Доктор технічних наук, професор
Александров Євген Євгенійович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, завідувач кафедри колісних та гусеничних машин;
кандидат технічних наук, доцент
Кривоносенко Олександр Петрович,
Національний авіаційний університет, доцент кафедри систем управління.
Провідна установа:
Харківський національний університет радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України (кафедра інформатики), м. Харків
Захист відбудеться “26“ червня 2003 о 12:00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.062.01 у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є.Жуковського “Харківський авіаційний інститут” за адресою: м. Харків, вул. Чкалова, 17, Україна, 61070.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є.Жуковського “Харківський авіаційний інститут”
Автореферат розісланий “14“ травня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Чумаченко І.В.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з провідних напрямів науково-технічного прогресу у сучасному суспільстві є розвиток глобальних космічних технологій. Такими технологіями, зокрема, є зв’язок, глобальна навігація, моніторінг з космосу земної поверхні. Найважливішим елементом комплексів, що реалізують такі технології, є орбітальні космічні літальні апарати (КЛА), ефективність яких суттєво зумовлює ефективність усього комплексу. У зв’язку з цим перед сучасними КЛА висуваються все більш жорсткі вимоги стосовно терміну, надійності та економічності функціонування всіх його підсистем, в тому числі і системи управління рухом (СУР).
Одним із шляхів підвищення ефективності СУР КЛА є вдосконалення методичної та алгоритмічної бази програмно-математичного забезпечення (ПМЗ) бортового обчислювального комплексу, який входить до складу СУР.
Можливість подальшого вдосконалення ПМЗ зумовлена тим фактом, що велика кількість режимів управління і досі реалізуються не оптимальним чином, в тому числі і за відсутністю відповідних теоретичних обгрунтувань. Крім того, подальше вдосконалення ПМЗ є також економічно обгрунтованим, тому що не потребує суттєвої модернізації існуючої елементної бази СУР.
Серед задач управління рухом, які потребують більш ефективного розв’язання, можна назвати задачу термінального управління орієнтацією пружних КЛА при довільних крайових умовах. Відомі методи її розв’язання приводять або до занадто складних алгоритмів управління, реалізація яких у темпі реального часу неможлива, або не завжди забезпечують потрібну точність управління.
Наступною нерозв’язаною науковою задачею є ефективне використання надлишкових систем виконавчих органів СУР, особливо актуальна для гіросилових систем. Відсутність оптимального розв’язання цієї задачі призводить до не досить повного використання можливостей системи управління, збільшення енергетичних витрат на підтримку функціонування СУР і зниження продуктивності КЛА в цілому.
В цих умовах тема дисертаційної роботи, яка спрямована на розв’язання вказаних задач з метою підвищення точності та економічності функціонування гіросилової СУР в умовах пружного КЛА є актуальною. Доцільність теми зумовлена тим, що використання одержаних результатів дозволить інтенсифікувати програму польоту космічних апаратів, які розглядаються в роботі, а також створити умови для збільшення терміну їх активного існування за рахунок більш раціонального використання ресурсів системи управління.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА ЕФЕКТИВНОГО ГІРОСИЛОВОГО УПРАВЛІННЯ ПЕРЕОРІЄНТАЦІЄЮ ПРУЖНОГО КОСМІЧНОГО ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок